Tiskové zprávy

Národní zemědělské muzeum žádá u zveřejněných fotografií o uvedení zdroje „© Ze Sbírky Národního zemědělského muzea“.

Poskytnutý fotomateriál, který přebíráte od Národního zemědělského muzea, Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7, IČO 75075741, přebíráte výhradně za účelem propagace Národního zemědělského muzea. U uveřejněné reprodukce vždy uveďte © Ze Sbírky Národního zemědělského muzea. Současně se zavazujete k dodržování autorských práv a také, že neposkytnete tento materiál třetí straně a nebudete jej archivovat. Děkujeme.

Národní zemědělské muzeum žádá u zveřejněných fotografií o uvedení zdroje „© Ze Sbírky Národního zemědělského muzea“.

Poskytnutý fotomateriál, který přebíráte od Národního zemědělského muzea, Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7, IČO 75075741, přebíráte výhradně za účelem propagace Národního zemědělského muzea. U uveřejněné reprodukce vždy uveďte © Ze Sbírky Národního zemědělského muzea. Současně se zavazujete k dodržování autorských práv a také, že neposkytnete tento materiál třetí straně a nebudete jej archivovat. Děkujeme.


2023

První Významné lesnické místo v Česku bude odhaleno v pražské Bubenči

8. prosince 2023

Ve spolupráci s LESY Slovenské republiky a Lesnickým a dřevařským muzeem ve Zvolenu bude ve čtvrtek 14. prosince ve 13 hodin odhalena v Praze Bubenči pamětní deska na budově bývalého Generálního ředitelství Československých státních lesů a statků. Jedná se tak o první akci projektu Významná lesnická místa v Česku, který navazuje na projekt slovenských kolegů.


Advent v Národním zemědělském muzeu

6. prosince 2023

Vánoční pečení v gastrostudiu, workshopy s výtvarníky, tradiční dílny i zpívání koled čeká návštěvníky Adventu v muzeu. Děti a rodiče si na dílnách osahají různý materiál, od skla přes mýdlovou hmotu až po kukuřičné šustí nebo lipové dřevo. Vyrábět se budou vánoční ozdoby i dárky. Akce se koná v sobotu 16. prosince od 10 do 17 hodin.


Přijďte si užít Advent na zámku!

1. prosince 2023

Výroba vánočních ozdob a betlémských figurek, zdobení perníčků, zpívání koled i společné rozsvícení stromečku čeká návštěvníky tradičního adventního setkání na zámku Ohrada. Letos se koná už druhou adventní neděli 10. prosince od 14 do 18 hodin.


Kouzelné Vánoce a podivné tradice na Kačině
28. listopadu 2023

Co vše přinese druhá adventní neděle na Kačině? Celodenní program v neděli 10. prosince bude opět patřit vánočním tradicím, zvykům a řemeslům. Oproti loňskému roku se ovšem letos návštěvníci vypraví i za hranice Kačiny, za zvyky nejen českými, ale i zahraničními.


Advent mezi traktory

21. listopadu 2023

Poslední listopadová sobota v NZM Čáslav přinese návštěvníkům vánoční trhy, rozsvícení vánočního stromu, zpívání koled, živou hudbu, výstavu betlémů i vánočních ozdob a také dílničky pro holky a kluky. Akce Advent mezi traktory se koná v sobotu 25. listopadu od 12 do 18 hodin.


Letenskou husu letos uvedou starokladrubští koně
1. listopadu 2023

Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné připravilo už patnáctý ročník akce Letenská husa. Návštěvníky čekají svatomartinská husa i vína, cimbálová muzika, výroba mašlovaček z husího peří, moštování a zejména starokladrubští koně ve službách Městské policie Praha. Akce se koná v sobotu 11. listopadu od 10 do 17 hodin.


Zámecké čajování a benefiční koncert zakončí sezonu na Kačině

17. října 2023

U příležitosti zakončení hlavní návštěvnické sezony připravili i letos na Kačině Zámecké čajování. Pátý ročník podzimní akce se uskuteční v sobotu 21. října od 10 do 17 hodin.


Jak na zvěřinu, poradí návštěvníkům Mysliveckého dne herečka Markéta Hrubešová
17. října 2023

Myslivecká hudba, vábení zvěře, ukázky práce sokolníků a loveckých psů, dětské výtvarné dílny a také zvěřinové speciality čekají návštěvníky Mysliveckého dne v Národním zemědělském muzeu v Praze v sobotu 21. října od 10 do 17 hodin.


Vyzkoušejte si pěstování budoucnosti na hydroponické farmě!
17. října 2023

Národní zemědělské muzeum v Praze má nový exponát – hydroponickou farmu Urbanio. S touto moderní technologií pěstování rostlin seznamuje zejména dětské návštěvníky, pro které každý měsíc pořádá workshop sázení salátů a bylinek. Rostlinu si pak děti mohou odnést domů zhruba za měsíc. Autorem Urbania je společnost GreeenTech, partnerem projektu a dodavatelem technologií je společnost ABB.


Na Noci vědců v Národním zemědělském muzeu můžete letos ochutnat historickou zmrzlinu
2. října 2023

Už sedmým rokem se NZM v Praze na Letné promění na jeden večer v centrum zemědělské vědy. Podtitulem letošní Noci vědců je Tajemství, a proto některá z nich návštěvníkům odhalí výzkumníci z různých oblastí živočišné i rostlinné výroby, lesního hospodářství, vodohospodářství i potravinářství. Akce se koná v pátek 6. října od 17 do 22 hodin, vstup je zdarma.


Na Lesnickém dni na zámku Ohrada si můžete vyzkoušet práci lesníků a zažít les jinak
2. října 2023

K podzimu na zámku Ohrada patří oblíbené oborové dny plné poučení a zábavy. V sobotu 7. října zvou organizátoři od 10 hodin na Lesnický den věnovaný tradicím i současnosti lesnictví. Návštěvníky čekají například ukázky sokolnictví, harvestorový trenažér, výstava historických motorových pil, poznávací stezka o lese, tvořivá dílna i občerstvení. Akce se koná v předzámčí a vstup je zdarma.


Poznejte tajemství zemědělské vědy na Noci vědců

2. října 2023

Již potřetí se Národní zemědělské muzeum Ostrava zapojí do akce Noc vědců, která letos nese podtitul Tajemství. Návštěvníci se mohou těšit na workshopy, přednášky i komentované prohlídky. Akce se koná v pátek 6. října od 17 do 22 hodin, vstup je zdarma.


První říjnová sobota patří vinobraní. Historii a zvyky přiblíží i fotografická výstava Víno a tradice
29. září 2023

I letos zve muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny ve Valticích všechny příznivce vinné révy na Vinobraní v muzeu. Akce je součástí Valtického vinobraní a koná se 7. října od 9 hodin. Nachystán je program pro děti i ochutnávka různých odrůd hroznů.


Koně na Kačině opět nabídnou skvělý program pro celou rodinu

29. září 2023

Během jezdeckých slavností na zámku Kačina čekají návštěvníky přehlídky jezdeckého umění, divadelní představení, dřevorubecká exhibice, ukázka orby, koncert i Hubertova jízda. 18. ročník akce Koně na Kačině se koná v sobotu 7. října od 10 hodin.


Zničené zemědělské stroje i virtuální realita přiblíží dopady války na Ukrajině

26. září 2023

Národní zemědělské muzeum v Ostravě zahájilo výstavu Ukrajinská pole orná a válečná. Prostřednictvím osobních příběhů, zničené zemědělské techniky i virtuální reality výstava přiblíží válečné dění a jeho vážné důsledky pro globální svět.


Skrytá krása zemědělských motivů na bankovkách
13. září 2023

Skrytou krásu zemědělských motivů a krajiny na českých i československých státovkách a bankovkách mohou nyní objevovat návštěvníci hlavní výstavní budovy NZM v Praze. Panelová výstava Krajina na bankovkách je ke zhlédnutí na střeše muzea do 31. prosince 2023.


Muzejní noc – noční jízda rozsvítí večerní Čáslav

12. září 2023

Třetí ročník akce Muzejní noc – noční jízda přinese poněkud netradiční program. Připraveno bude občerstvení, hudební vystoupení, jízdy na osvětlených vozech či opékání vyhlášených středočeských špekáčků. Návštěvníci se mohou těšit také na světelné překvapení. Akce se koná v sobotu 23. září od 18 do 23 hodin v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi.


Závěr léta můžete oslavit v Národním zemědělském muzeu Ostrava
8. září 2023

Víte, co jsou to trombity a jak vypadá ovce valaška? Přijďte se v sobotu 16. září seznámit na akci Fajne léto. Druhý ročník opět nabídne program pro celou rodinu. Akci zahájí v 9 hodin Trhy, co se hledají a od 10 hodin budou připraveny ukázky zpracování ovčí vlny, kovářského řemesla, dřevěné dílny i zážitkové jízdy na vlečce. Fajne léto se koná před budovou NZM a vstup je zdarma.


Podzim v muzeu zahájí Muzejní dýňobraní a oblíbená výstava tykví 
6. září 2023

Národní zemědělské muzeum ve Valticích nabídne i letos tradiční podzimní výstavu Dýně, cukety, patisony a cibuloviny zaměřenou na tykvovité plodin. Kromě dýní, cuket a patisonů budou letos k vidění i odrůdy cibule a česneku. Výstavu zahájí o víkendu 16. a 17. září oblíbená akce Muzejní dýňobraní.


Oslava plaveckého řemesla na zámku Ohrada
6. září 2023

Stavba modelu druhé vorové tabule, festival pozoruhodných her z přírodnin, výstavka sbírkových předmětů muzea, promítání krátkých historických filmů, živá hudba nebo také možnost sestavit si vlastní voreček. To vše přinese letošní Vorařský den na zámku Ohrada, který se koná v sobotu 9. září od 10 do 15 hodin.


Další ze série výstav Příroda v ilustraci představí výtvarníka Antonína Pospíšila
21. srpna 2023

Jednoho z nejvýznamnějších československých ilustrátorů připomene nová výstava Antonín Pospíšil, ilustrátor přírody na zámku Ohrada. Výstava je součástí výstavního cyklu Příroda v ilustraci a bude ke zhlédnutí do 31. října 2023.


Historii palných a chladných zbraní představí nová výstava na zámku Ohrada
14. srpna 2023

Ucelený vývoj zbraní od 17. do 19. století, jejich umělecké zpracování v jednotlivých etapách i různé zajímavosti z historie puškařství si nyní mohou prohlédnou návštěvníci Národního zemědělského muzea na zámku Ohrada. Mezi zajímavé exponáty patří i  lovecký tesák Františka Ferdinanda d´Este. Vystavené zbraně jsou umístěny v hlavním sále zámku a vhodně doplňuje stálou expozici dlouhých palných zbraní. Výstava je ke zhlédnutí do 30. října.


Noc plná zážitků na zámku Kačina
9. srpna 2023

Noční stezka se strašidly, koncerty, program v zámecké kuchyni, prohlídky interiérů za svitu baterek i občerstvení na nádvoří – to vše čeká návštěvníky zámku Kačina v sobotu 19. srpna. Program akce Kačina nespí začíná v 17 hodin.


Jak se stravovali naši předkové v moravskoslezském regionu, přiblíží nová výstava
9. srpna 2023

Šířku a rozmanitost tradiční gastronomie Moravy a Slezska představí výstava nazvaná Kulinární tradice moravských a slezských regionů, která návštěvníky seznámí s dobovým zpracováním jednotlivých surovin, přípravou tradičních pokrmů i jejich regionální odlišností. Výstavu je možné zhlédnout v Národním zemědělském muzeu v Ostravě do 31. prosince 2023.


Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi zve na den plný tradic, zábavy a pivních ochutnávek
8. srpna 2023

V sobotu 19. srpna si návštěvníci Národního zemědělského muzea v Čáslavi mohou užít oslavu dožínek spojenou s pivními slavnostmi. Těšit se mohou na ukázky historických zemědělských strojů v chodu, slavnostní dožínkový průvod, dechovku, folklórní tance i ochutnávku produktů lokálních pivovarů. Akce se koná od 9 do 17 hodin.


Vydejte se na Kačinu za poznáním tradičních i méně tradičních řemesel
20. července 2023

V sobotu 29. července čekají na návštěvníky areálu Kačina ukázky řemesel a předení, řemeslný trh, povídání o bylinkách se zámeckým zahradníkem, dílničky pro děti nebo výstava Řemesla našich předků. Akce nazvaná Kočovná a jiná zapomenutá řemesla – Přadleny na Kačině se koná od 9 do 17 hodin.


Léto na Kačině odstartuje muzikál Noc na Karlštejně
 26. června 2023

I na letošní léto je pro návštěvníky areálu Kačina, který prožívá svou 200. sezonu, připraven bohatý a mimořádně pestrý prázdninový program. Zámek i park budou plné příběhů, divadel, muzikálů i nočních a oživených prohlídek. Léto na Kačině odstartuje muzikál Noc na Karlštejně, známý příběh s písněmi Karla Svobody.


Národní myslivecké slavnosti a Dětský myslivecký den na zámku Ohrada

16. června 2023

Letošní Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada opět nabídnou zajímavý rodinný program, který široké veřejnosti umožní poznat myslivost, sokolnictví, loveckou kynologii a vše, co k myslivostí patří. Slavnosti se konají v sobotu 24. června od 9 do 17 hodin, v neděli 25. června bude od 10 do 16 hodin připravený Dětský myslivecký den. Spolupořadatelem akcí je Českomoravská myslivecká jednota a časopis Myslivost.


Nejen západ slunce ze střešní terasy nabídne sobotní Muzejní noc

6. června 2023

Ojedinělá příležitost navštívit Národní zemědělské muzeum v netypický čas se naskytne během letošní Muzejní noci. Ta se koná v sobotu 10. června od 19 do 23 hodin a kromě možnosti pozorovat západ slunce ze střešní terasy návštěvníkům nabídne i bohatý doprovodný program.


Další bohatý víkend na Kačině nabízí divadelní festival i komentované procházky parkem
6. června 2023

Už tradičně se divadelní festival Makačíno koná společně s akcí Víkend otevřených zahrad. Návštěvníci areálu Kačina tak mohou spojit kulturní zážitek s komentovanými procházkami kačinským parkem. Akce se konají o víkendu 10. a 11. června.


Nejsladší den v muzeu lze zažít na Jedu v medu

5. června 2023

Ukázky živých včel a práce včelařů, výtvarné dílny, promítání, besedy s odborníky, medové kurzy vaření i divadlo pro nejmenší nabídne návštěvníkům letošní program akce Jedu v medu. Chybět nebude tradiční medový trh s včelařskými produkty či degustace různých druhů medoviny. Jedu v medu se koná v sobotu 10. 6. od 10 do 17 hodin v Národním zemědělském muzeu v Praze.


Muzejní noc na Ohradě je věnována Šumavě
29. května 2023

Letošní Muzejní noc otevře návštěvnickou sezónu muzea lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada. Tentokrát nese podtitul „na téma šumavské, speciálně na výročí spisovatele Karla Klostermanna, lesníky, lesy, zvěř i ryby vimperského panství zaměřené“. Pro malé i velké návštěvníky budou připraveny kurátorské prohlídky, přednášky, výstavy, čtení, nová myslivecká cesta muzeem a nové zážitkové objekty na nádvoří muzea. Muzejní noc se koná v sobotu 3. června od 18 hodin.


Pradědečkův traktor zaburácí o prvním červnovém víkendu
30. května 2023

Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi zve na již osmnáctý ročník oblíbené akce Pradědečkův traktor. Koná se o víkendu 3. a 4. června od 8 do 17 hodin a po oba dny budou na předváděcí ploše v areálu muzea prezentovány historické traktory, sklízecí mlátičky a stabilní motory v chodu. Vybrané stroje jsou jak ze sbírek muzea, tak i od soukromých sběratelů. Připraven je doprovodný program pro děti i dospělé.


Národní zemědělské muzeum ve Valticích zve na Muzejní noc, výstavu Barevná inspirace i prohlídku LVA s generálním ředitelem
29. května 2023

Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny nabídne i letos v rámci 19. ročníku Festivalu muzejních nocí vstup zdarma do všech svých expozic. Krom nevšedního zážitku z večerní prohlídky čekají na malé i velké návštěvníky zábavné prvky a kvízy a také výstava Barevná inspirace plná nejrůznějších druhů balkonových květin a letniček. Muzejní noc se koná v pátek 2. června, výstava Barevná inspirace bude ke zhlédnutí až do konce sezony.


Ostrava žije vínem v Národním zemědělském muzeu
23. května 2023

Muzeum potravin a zemědělských strojů zve na 6. ročník vinařského festivalu. Svá vína přijede v sobotu 27. května představit 18 moravských a zahraničních vinařství. Nebude chybět skvělé občerstvení, cimbálová muzika a vystoupení folklorního souboru. Akce trvá od 12 do 22 hodin.


NočníKačina zve i letos na bohatý program
23. května 2023

Oživené prohlídky zámku, divadlo, strašidelná stezka parkem, speciální prohlídka skleníku, živí netopýři, žabí koncert, a především audiovizuální show na fasádě zámku – to vše čeká návštěvníky NočníKačiny v sobotu 27. května. Zámecké brány se otevírají v 19 hodin.


Den otevřeného depozitáře v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi
10. května 2023

Nově dostavěný Provozně nízkonákladový depozitář je veřejnosti běžně uzavřen. Pouze při výjimečných příležitostech muzeum nechává veřejnost nahlédnout dovnitř. Letošní Den otevřeného depozitáře se koná v neděli 14. května od 13 hodin. Kurátoři muzea nechají zájemce nahlédnout do vybraných prostor včetně technického zázemí a přiblíží práci s uloženými sbírkovými předměty.


Noc v chotkovské knihovně s hraběnkou Marií Sidonií Chotkovou
3. května 2023

Pilotní ročník Noci v chotkovské knihovně na zámku Kačina přiblíží nejhonosnější část zámku formou rozšířené prohlídky obohacené o hudební vystoupení a především o umělecký přednes vybraných úryvků z deníku hraběnky Marie Sidonie Chotkové v podání herečky Lucie Trmíkové. Noc v chotkovské knihovně se koná v sobotu 13. května od 18 do 20 hodin.


Plevel není k zahození! Dvoudenní festival Plevel fest představí opomíjené vlastnosti rostlin
3. května 2023

U příležitosti Mezinárodního dne zdraví rostlin zve Národní zemědělské muzeum v Praze návštěvníky na dvoudenní vzdělávací akci Plevel fest, která se koná 10. a 11. května od 9 do 14 hodin. Zájemce čekají zajímavosti a přednášky zaměřené na význam plevelů, jejich pozitivní i negativní vlastnosti, historii a možnosti využití.


V sobotu můžete na Kačinské hry vyrazit historickým autobusem z Kutné Hory

19. dubna 2023

K dubnovému otevření turistické sezóny na zámku Kačina připravilo Národní zemědělské muzeum Kačinské hry. Den plný dobových her a zábavy se koná v sobotu 22. dubna od 10 do 17 hodin. Je určen všem věkovým kategoriím a návštěvníci si budou moci vyzkoušet historické hry, při kterých se kdysi bavila šlechta i poddaní. Přichystáno je také několik vystoupení a nebudou chybět ani prohlídky zámeckých interiérů, výstav a expozic.


Národní zemědělské muzeum v Praze zve na oblíbený Bylinkový den

19. dubna 2023

Pro všechny, které zajímá téma bylinek, připravilo Národní zemědělské muzeum na sobotu 22. dubna od 10 hodin voňavý bylinkový program. Návštěvníci se mohou těšit na workshopy, divadlo, vaření z bylinek a zajímavé přednášky. K prodeji budou sazenice tradičních i méně známých bylinek, bylinné výrobky i občerstvení.


Význam Antonína Švehly připomene dvoudenní konference v Národním zemědělském muzeu
6. dubna 2023

Národní zemědělské muzeum připravilo mezinárodní vědeckou konferenci Antonín Švehla, český sedlák, politik a státník věnovanou jednomu ze zakladatelů a významných protagonistů vývoje Československé republiky 20. let dvacátého století. Konference se koná u příležitosti jeho 150. výročí narození ve dnech 13.–14. dubna v NZM Praha.


Velikonoce na Kačině nabídnou speciální prohlídky i rodinnou hru v zámeckém parku

4. dubna 2023

Tematické prohlídky s průvodcem, rodinná hra i výstava tradičních symbolů, to je letošní program Velikonoc na Kačině.  Začínají 6. dubna, na sobotu 15. dubna je připravena speciální prohlídková akce Kačina dokořán.


Nové výstavy i oblíbené akce pro veřejnost – muzeum zemědělské techniky v Čáslavi zahajuje sezonu
31. března 2023

Promítání filmu, venkovní hra a soutěžní výtvarná dílnička pro děti jsou připravené pro první návštěvníky NZM v Čáslavi v sobotu 1. dubna. Kurátoři muzea přichystali také několik nových výstav, a i letos se všichni mohou těšit na tradiční akce v průběhu celé sezony. Nově mají návštěvníci možnost vyzkoušet si rozšířený komentář expozic s využitím QR kódů.


Národní zemědělské muzeum ve Valticích se návštěvníkům otevře v sobotu 1. dubna!
28. března 2023

Nově je pro návštěvníky na muzejní pavlači připravena výstava velkoformátových fotografií na téma Víno a tradice, která přibližuje momenty ze života vinařských obcí. Venkovní panelová výstava Invazní škůdci a choroby rostlin kolem nás například odhalí, kdo stojí za zčernalými ořechy nebo žloutnutím révy a výstava Sbírka parafínových modelů jablek představí různé odrůdy oblíbeného ovoce.


Areál zámku Kačina zahajuje návštěvnickou sezónu. První návštěvníky čeká překvapení
22. března 2023

Návštěvnická sezona v Národním zemědělském muzeu Kačina začíná už v sobotu 25. března. Pro první návštěvníky je připravený dárek – prohlídka areálu se zámeckým zahradníkem Romanem Kváčem. Vypěstoval, připravil a sám bude podávat pravou kačinskou kávu ze zámeckého kávovníku. V letošní sezoně čeká návštěvníky Kačiny více než čtyřicet kulturních akcí, venkovních aktivit, her a tematických vzdělávacích programů.


O vodě a počasí – Světový den vody a Světový den meteorologie v Národním zemědělském muzeu v Praze
21. března 2023

Na Světový den vody a Světový den meteorologie připravilo muzeum přednášku i výstavu. Přední český klimatolog Jaroslav Rožnovský představí vztah Gregora Johanna Mendela k meteorologii a zájemci budou moci nahlédnout do Mendelových vlastních meteorologických zápisků. Světovému dni vody je věnována výstava Voda pro všechny. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 23. března v 16 hodin.


Národní zemědělské muzeum připravilo divadelní dílny pro zvídavé děti
1. března 2023

Divadelní zemědílny jsou nové víkendové zážitky, při kterých se holky a kluci zábavnou formou vzdělávají v zemědělských tématech. Od března do června mohou malí návštěvníci NZM Praze objevovat a vyzkoušet si různé dovednosti.


Ohlédnutí za výročím G. J. Mendela a pozvánky na letošní akce
30. ledna 2023

Česko si v loňském roce připomínalo 200 let od narození G. J. Mendela. Opatovi augustiniánského kláštera, zakladateli genetiky, vášnivému včelaři i trpělivému meteorologovi vzdala hold více než desítka zemědělských a šlechtitelských institucí napříč republikou. Pro ty, kdo nestihli navštívit některou z akcí nebo by si ji rádi zopakovali, jsou i v letošním roce k dispozici výstavy, interaktivní hry, záznamy přednášek a dny otevřených dveří.


Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
26. ledna 2023

Výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka představí témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ proběhne ve čtvrtek 9. února v 17 hodin a hudebně ji doprovodí Jiří Stivín, Vojtěch Havel a Vladimír Strnad. Výstava bude v Národním zemědělském muzeu v Praze ke zhlédnutí do 31. března.


Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu
17. ledna 2023

Zažít atmosféru staročeské zabijačky a ochutnat zabijačkové speciality mohou návštěvníci Národního zemědělského muzea na akci Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu. Patnáctý ročník otestuje i jejich zručnost či znalosti tradic a představí zajímavosti z cechu řeznického. Akce se koná v sobotu 21. ledna od 10 do 17 hodin.

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.