Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Tiskové zprávy

Národní zemědělské muzeum žádá u zveřejněných fotografií o uvedení zdroje „© Ze sbírky Národního zemědělského muzea“.

Poskytnutý fotomateriál, který přebíráte od Národního zemědělského muzea, Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7, IČO 75075741, přebíráte výhradně za účelem propagace Národního zemědělského muzea. U uveřejněné reprodukce vždy uveďte © Ze sbírky Národního zemědělského muzea. Současně se zavazujete k dodržování autorských práv a také, že neposkytnete tento materiál třetí straně a nebudete jej archivovat. Děkujeme.

2023

Areál zámku Kačina zahajuje návštěvnickou sezónu. První návštěvníky čeká překvapení

Areál zámku Kačina zahajuje návštěvnickou sezónu. První návštěvníky čeká překvapení22. března 2023

Návštěvnická sezona v Národním zemědělském muzeu Kačina začíná už v sobotu 25. března. Pro první návštěvníky je připravený dárek – prohlídka areálu se zámeckým zahradníkem Romanem Kváčem. Vypěstoval, připravil a sám bude podávat pravou kačinskou kávu ze zámeckého kávovníku. V letošní sezoně čeká návštěvníky Kačiny více než čtyřicet kulturních akcí, venkovních aktivit, her a tematických vzdělávacích programů.

ke staženídoc, foto


O vodě a počasí – Světový den vody a Světový den meteorologie v Národním zemědělském muzeu v Praze

O vodě a počasí21. března 2023

Na Světový den vody a Světový den meteorologie připravilo muzeum přednášku i výstavu. Přední český klimatolog Jaroslav Rožnovský představí vztah Gregora Johanna Mendela k meteorologii a zájemci budou moci nahlédnout do Mendelových vlastních meteorologických zápisků. Světovému dni vody je věnována výstava Voda pro všechny. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 23. března v 16 hodin.

ke staženídocplakát


Národní zemědělské muzeum připravilo divadelní dílny pro zvídavé děti

Národní zemědělské muzeum připravilo divadelní dílny pro zvídavé děti1. března 2023

Divadelní zemědílny jsou nové víkendové zážitky, při kterých se holky a kluci zábavnou formou vzdělávají v zemědělských tématech. Od března do června mohou malí návštěvníci NZM Praze objevovat a vyzkoušet si různé dovednosti.

ke staženídocplakát


Ohlédnutí za výročím G. J. Mendela a pozvánky na letošní akce

Ohlédnutí za výročím G. J. Mendela a pozvánky na letošní akce30. ledna 2023

Česko si v loňském roce připomínalo 200 let od narození G. J. Mendela. Opatovi augustiniánského kláštera, zakladateli genetiky, vášnivému včelaři i trpělivému meteorologovi vzdala hold více než desítka zemědělských a šlechtitelských institucí napříč republikou. Pro ty, kdo nestihli navštívit některou z akcí nebo by si ji rádi zopakovali, jsou i v letošním roce k dispozici výstavy, interaktivní hry, záznamy přednášek a dny otevřených dveří.

ke staženídocfoto


Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka

Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka26. ledna 2023

Výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka představí témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ proběhne ve čtvrtek 9. února v 17 hodin a hudebně ji doprovodí Jiří Stivín, Vojtěch Havel a Vladimír Strnad. Výstava bude v Národním zemědělském muzeu v Praze ke zhlédnutí do 31. března.

ke staženídocfoto


Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu

Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu17. ledna 2023

Zažít atmosféru staročeské zabijačky a ochutnat zabijačkové speciality mohou návštěvníci Národního zemědělského muzea na akci Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu. Patnáctý ročník otestuje i jejich zručnost či znalosti tradic a představí zajímavosti z cechu řeznického. Akce se koná v sobotu 21. ledna od 10 do 17 hodin.

ke staženídocfoto