Resortní dny

Každou první neděli v měsíci mají pracovníci v zemědělství s celou rodinou vstup do našeho muzea zdarma.


Volný vstup pro celou rodinu

Všichni návštěvníci, kteří využijí v kterýkoli resortní den možnosti prohlídky, získávají po prokázání příslušnosti (stačí ústní potvrzení) k zemědělskému stavu vstupenku ve výši jednorázového rodinného vstupného, a mohou tak navštívit všechny přístupné expozice Národního zemědělského muzea.

Nejen v Praze

Resortní dny pořádáme ve všech pobočkách našeho muzea a to během jejich otevírací doby.

Vinaři, ovocnáři, potravináři i úředníci

Stejně jako loni, i letos zve muzeum na prohlídku svých expozic všechny zemědělce, vinaře, ovocnáře, potravináře, rybníkáře, rybáře, lesníky, myslivce, včelaře, zahrádkáře, pracovníky Ministerstva zemědělství, resortních výzkumných organizací a další, jejichž společným jmenovatelem je zemědělství.

resortní dny, Národní zemědělské muzeumZemědělské muzeum pro zemědělce

Cílem resortních dní je snaha Národního zemědělského muzea nabídnout lidem, kteří spoluvytvářejí současný obraz zemědělství, nejen příjemný čas strávený s rodinou, ale i možnost neformálního vzájemného setkávání s lidmi z různých zemědělských oborů.

Naší snahou je zpřístupnit Národní zemědělské muzeum a jeho expozice co nejširší odborné veřejnosti a ukázat možnosti využití naší prezentační, sbírkotvorné i vědecké činnosti. Muzeum má za cíl stát se výkladní skříní celého resortu zemědělství. Zabýváme se historií a tím, jak ovlivňuje naši současnost, stejně tak se musíme ptát, jaký vliv bude mít současnost na naši budoucnost.

Muzeum usiluje o to být skutečně živou institucí, jejímž prostřednictvím mohou resortní partneři prezentovat výsledky své činnosti, svou práci a otevírat nová témata.

Resortní dny probíhají pod záštitou ministra zemědělství.

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.