Půjčovna kostýmů NZM Kačina


Staňte se na chvíli hrabětem či hraběnkou, udělejte si krásné rodinné fotografie z Kačiny a vzpomínejte i po letech na empírovou perlu České republiky s úsměvem.

Nabízíme vám možnost zapůjčení dobových šatů na procházku zámeckým parkem a fotografování v exteriérech zámeckého areálu. Kostýmy jsou replikami šatů v klasicistním, empírovém stylu, za který vděčíme ženě Napoleona Bonaparte Josephine Beauharnais.

Vysoké paruky, načechrané krinolíny a luxusní doplňky byly nahrazeny jednoduchostí a jemností. Šaty v empírovém stylu se vyznačují áčkovým střihem, zvýšeným pasem s páskem nebo saténovou stuhou a balónovými rukávy. Pánům by neměl chybět frak, elegantní cylindr nebo štramácká hůlka.

Půjčovna disponuje kostýmy pro dámy i pány různých velikostí. Vhodné jsou pro děti od 2 let.

Rezervace 
Možnost rezervování skupin i jednotlivců na emailu: kacina@nzm.cz

Podmínky a ceník

  • dospělý: 300 Kč
  • dítě do 10 let: 150 Kč
  • rodinné vstupné: 750 Kč (maximálně 2 dospělí a dvě děti)

Půjčovné se hradí na pokladně zámku, platbu prosíme v hotovosti.

Po zakoupení lístku Vás doprovodíme do půjčovny kostýmů, kde budete oblečeni. Počítejte s časem přibližně 5-10 minut jedna osoba. Po oblečení kostýmu vám bude oznámen čas návratu.


Využijte následujících 30 minut k procházce zámeckým parkem, bylinkovou zahradou nebo památečním fotografováním na nádvoří. Do interiéru zámku se v kostýmech nechodí.

Limit délky zapůjčení je z hygienických důvodů stanoven na maximálně 30 minut, odpovídá době, než pot pronikne skrze spodní oblečení do kostýmu. Čistotě kostýmů se snažíme předcházet i zapůjčením jednorázových spodních košil.

Nedodržení limitu je sankciováno částkou 200,- Kč na osobu, to je suma pokrývající náklad na vyčištění oděvu.
Kostýmy se půjčují za každého jen trochu příznivého počasí. V případě slabého deště lze využít kolonád, při větších letních bouřkách si vyhrazujeme právo půjčovnu dočasně uzavřít.

Otevírací doba půjčovny:

duben: soboty a neděle v časech od 9:00 do 16:00 (poslední zapůjčení kostýmu).
květen – září: pondělí až neděle v časech od 9:00 do 16:00 (poslední zapůjčení kostýmu).
říjen: soboty a neděle v časech od 9:00 do 16:00 (poslední zapůjčení kostýmu).

V době obědových pauz 12–14 doporučujeme rezervaci termínu na pokladně.

Těšíme se na vaši návštěvu!


Kačina - Půjčovna kostýmů

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.