Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Pro média

Kontakt pro média:

Jitka Taussiková, tel.: 604 867 970

tiskove@nzm.cz

 
Aktuální tiskové zprávy:

22. března 2018

Národní zemědělské muzeum Ohrada zahajuje sezónu výstavou o výlovech rybníků

Výstava historických fotografií výlovů rybníků, Národní zemědělské muzeum na OhraděVíce než sto let staré fotografie z výlovů rybníků jsou letošní první výstavou, kterou Národní zemědělské muzeum zahajuje sezonu na zámku Ohrada. Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství letos otevírá své brány už na velikonoční Velký pátek, 30. března.   

ke stažení: pdf, docx, fotografie výlovů rybníků (zip)

 

15. března 2018

Po 70 letech se Národní zemědělské muzeum v Praze dočkalo expozice Zemědělství

Expozice Zemědělství v pražské budově Národního zemědělského muzeaOd čtvrtka 15. března bude v Národním zemědělském muzeu na Letné otevřena nová expozice Zemědělství. K vidění bude ruchadlo bratranců Veverkových i plemenný býk César. 

ke stažení: pdf, docx, fotografie expozice, fotografie vernisáž (zip)

 

28. února 2018

Národní zemědělské muzeum vyzývá mladé vědce k účasti v soutěži o nejlepší vědecké práce

Soutěž Věda pro zemi 2018Soutěž s názvem Věda pro zemi se koná již potřetí a je vyhlášena pro kategorie bakalářská, diplomová a doktorská práce. Jeden autor se může přihlásit ve všech třech kategoriích. Cílem soutěže je vytvořit podmínky pro odbornou interdisciplinární diskuzi se zástupci z praxe, soukromého i neziskového sektoru, státní správy a samosprávy a akademické sféry.

ke stažení: pdf, docx

 

27. února 2018

Národní zemědělské muzeum a Výzkumný ústav rostlinné výroby uzavřely memorandum o spolupráci

Podpis memoranda Národního zemědělského muzea Výzkumného ústavu rostlinné výrobySlavnostní podpis memoranda proběhl v úterý 27. 2. 2018 v 10 hodin v hlavní výstavní budově muzea v Praze na Letné za účasti generálního ředitele Národního zemědělského muzea Milana Jana Půčka a ředitele Výzkumného ústavu rostlinné výroby Jibana Kumara.

ke stažení: pdf, docx, foto zip

 

12. února 2018

Národní zemědělské muzeum v loňském roce dosáhlo rekordní návštěvnosti – téměř půl milionu návštěvníků

Živá střecha výhledů, NZM PrahaNárodní zemědělské muzeum bilancuje loňský rok na všech svých pobočkách. Za rok 2017 zvedlo návštěvnost oproti předchozímu téměř o 200 tisíc lidí. Vděčí za to stále probíhajícímu oživování muzea, novým expozicím a řadě doprovodných akcí na pobočkách. Letos chce muzeum navázat vyvrcholením oslav 100 let od založení.

ke stažení: pdf, docx

 

31. ledna 2018

Výšivky z rybích šupin – více než 150 let stará technika v Národním zemědělském muzeu v Praze

Šupinami vyšívané - výstava v Národním zemědělském muzeu PrahaOd 6. února mají návštěvníci v rámci výstavy Šupinami vyšívané možnost seznámit se s unikátní technikou vyšívání z jižních Čech. Vystaveny budou originálně zdobené klobouky a šaty navržené pro finalistku České Miss 2010. Součástí výstavy bude instalace EXPOZICE výtvarnice Kateřiny Závodové, která je také tvořena objekty z rybích šupin.

ke stažení: pdf, docx

 

29. 1. 2018

V Národním zemědělském muzeu se návštěvníci mohou svézt na trenažéru Zetor Tractors

Trenažér Zetor v Národním zemědělském muzeu Praha

Nový simulátor jízdy traktorem byl vyvinut přímo pro expozici Jede traktor a  jedná se o jediný prototyp v Česku. Vyzkoušet si lze jízdu po městě i orbu na poli.

ke stažení: pdfdocx, foto (zip Izip II)