Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Pro média

Kontakt pro média:

Jitka Taussiková, tel.: 604 867 970

tiskove@nzm.cz

 
Aktuální tiskové zprávy:

15. srpna 2018

Festival Kefír opět na Kačině aneb Zeleninový orchestr v Národním zemědělském muzeu

Festival Kefír, Národní zemědělské muzeum Kačina 1. 9. 2018V sobotu 1. září se na zámku Kačina koná festival KEFÍR. Kultovní rodinný festival nabídne už pošesté netradiční zážitky. Hlavní hvězdou bude rakouská kapela The Vegetable Orchestra a Kašpárek v rohlíku představí ochutnávku z chystané desky. Návštěvníci si užijí také autokino, jízdu na stupačkách popelářského auta nebo obří houpačku na jeřábu. Letos poprvé si lze program užít už od pátečního večera.

ke stažení: pdf, docx

 

16. července 2018

Prvorepubliková zahrada i historický kolotoč nově na nádvoří Národního zemědělského muzea v Praze

Neobvyklým výsledkem vědeckého projektu je nová zahrada s prvorepublikovou úpravou na nádvoří Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Od středy 18. července čeká na děti historický kolotoč a na dospělé návštěvníky prvorepublikové druhy zahradních květin, ukázka dobové zahradní architektury i panelová výstava.

ke stažení: pdf, docx, foto (zip, 58 MB)

 

Přispějte rodinným receptem či starou kuchařkou do sbírky národních gastronomických pokladů!

Národní zemědělské muzeum vyzývá širokou veřejnost, aby přispěla do sbírky starých kuchařek, rodinných a regionálních receptů. Získané materiály budou tvořit součást podsbírky Gastronomie a stanou se předmětem sociokulturního výzkumu. Závěry výzkumu a některé z receptů budou zpřístupněny veřejnosti v podobě výstav, publikací i encyklopedie.

ke stažení: pdf, docx

 

28. června 2018

Nová výstava přiblíží práci lesníků – vyprávěním, hrou a zážitkem

Výstava Lesníkův rok, Národní zemědělské muzeum PrahaOd pátku 29. června se na výstavě Lesníkův rok mohou návštěvníci Národního zemědělského muzea v Praze na Letné seznámit s tím, jak lesníci pečují o les. Lesní labyrint, poznávací hry, dílnu i kancelář lesníka – to vše najdou na zážitkové výstavě vytvořené společně s Lesy České republiky a uměleckým spolkem mamapapa.

ke stažení: pdf, docx, foto (zip, 50 MB)

 

25. června 2018

Zámecké léto na Kačině nabízí divadla, oživené prohlídky i hodování v parku

Národní zemědělské muzeum KačinaČerven brány léta otevírá, nastal čas plánovat dovolené, výlety, setkání s přáteli i pikniky v parku. Proč nenavštívit nejkrásnější empírový zámek v Čechách? Zámek plný příběhů o tom, jak se žilo v zámeckých komnatách, hospodařilo v podzámčí, o duchu zámeckého pána, o tisících vzácných knih v knihovně či hraběcích dětech na prknech zámeckého divadla.

ke stažení: pdf, docx

 

19. června 2018

Hony a lovy na historických fotografiích na zámku Ohrada

Výstava Hony a lovy ... jaké to bylo, NZM OhradaOd 23. června budou na výstavě nazvané Hony a lovy … jaké to bylo v Národním zemědělském muzeu Ohrada k vidění reprodukce historických fotografií 

 

12. června 2018