Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Pro média

Kontakt pro média:

Jitka Taussiková, tel.: 604 867 970

tiskove@nzm.cz

 
Aktuální tiskové zprávy:

6. srpna 2018

Zabránit vylidňování venkova je hlavní závěr sympozia Venkov v proměnách času 1918–2018

Sympozium Venkov v proměnách času 2018, NZM PrahaJedním z hlavních témat jubilejního sympozia Spolku pro obnovu venkova, které se konalo 1. a 2. srpna v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné, bylo, jak zabránit vylidňování českého venkova.

ke stažení: docx, pdf

 

31. července 2018

Spolek pro obnovu venkova pořádá letošní jubilejní sympozium ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem

Venkov v proměnách času, Národní zemědělské muzeum PrahaVenkov v proměnách času 1918–2018, to je název dvoudenního sympozia, které ve středu a ve čtvrtek 1. a 2. srpna 2018 pořádá Spolek pro obnovu venkova v Národním zemědělském muzeu v Praze. Účastníci sympozia si před zasedáním prohlédnou prostory Senátu Parlamentu České republiky, poté se přesunou do pražské budovy muzea na Letné. Hlavním bodem programu bude konference a kulaté stoly nad závěry z Národní konference Venkov 2017.

ke stažení: pdf, docx

 

16. července 2018

Prvorepubliková zahrada i historický kolotoč nově na nádvoří Národního zemědělského muzea v Praze

Neobvyklým výsledkem vědeckého projektu je nová zahrada s prvorepublikovou úpravou na nádvoří Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Od středy 18. července čeká na děti historický kolotoč a na dospělé návštěvníky prvorepublikové druhy zahradních květin, ukázka dobové zahradní architektury i panelová výstava.

ke stažení: pdf, docx, foto (zip, 58 MB)

 

Přispějte rodinným receptem či starou kuchařkou do sbírky národních gastronomických pokladů!

Národní zemědělské muzeum vyzývá širokou veřejnost, aby přispěla do sbírky starých kuchařek, rodinných a regionálních receptů. Získané materiály budou tvořit součást podsbírky Gastronomie a stanou se předmětem sociokulturního výzkumu. Závěry výzkumu a některé z receptů budou zpřístupněny veřejnosti v podobě výstav, publikací i encyklopedie.

ke stažení: pdf, docx

 

28. června 2018

Nová výstava přiblíží práci lesníků – vyprávěním, hrou a zážitkem

Výstava Lesníkův rok, Národní zemědělské muzeum PrahaOd pátku 29. června se na výstavě Lesníkův rok mohou návštěvníci Národního zemědělského muzea v Praze na Letné seznámit s tím, jak lesníci pečují o les. Lesní labyrint, poznávací hry, dílnu i kancelář lesníka – to vše najdou na zážitkové výstavě vytvořené společně s Lesy České republiky a uměleckým spolkem mamapapa.

ke stažení: pdf, docx, foto (zip, 50 MB)

 

25. června 2018

Zámecké léto na Kačině nabízí divadla, oživené prohlídky i hodování v parku

Národní zemědělské muzeum KačinaČerven brány léta otevírá, nastal čas plánovat dovolené, výlety, setkání s přáteli i pikniky v parku. Proč nenavštívit nejkrásnější empírový zámek v Čechách? Zámek plný příběhů o tom, jak se žilo v zámeckých komnatách, hospodařilo v podzámčí, o duchu zámeckého pána, o tisících vzácných knih v knihovně či hraběcích dětech na prknech zámeckého divadla.

ke stažení: pdf, docx

 

19. června 2018

Hony a lovy na historických fotografiích na zámku Ohrada

Výstava Hony a lovy ... jaké to bylo, NZM OhradaOd 23. června budou na výstavě nazvané Hony a lovy … jaké to bylo v Národním zemědělském muzeu Ohrada k vidění reprodukce historických fotografií 

 

12. června 2018