Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Pro média

Kontakt pro média:

Jitka Taussiková, tel.: 604 867 970

tiskove@nzm.cz

 
Aktuální tiskové zprávy:

25. června 2018

Zámecké léto na Kačině nabízí divadla, oživené prohlídky i hodování v parku

Národní zemědělské muzeum KačinaČerven brány léta otevírá, nastal čas plánovat dovolené, výlety, setkání s přáteli i pikniky v parku. Proč nenavštívit nejkrásnější empírový zámek v Čechách? Zámek plný příběhů o tom, jak se žilo v zámeckých komnatách, hospodařilo v podzámčí, o duchu zámeckého pána, o tisících vzácných knih v knihovně či hraběcích dětech na prknech zámeckého divadla.

ke stažení: pdf, docx

 

19. června 2018

Vše o dřevě a lese v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné

Malá slavnost lesa a dřeva, Národní zemědělské muzeum PrahaO lesnících, o stromech a dřevinách zábavně a poučně zároveň – to je Malá slavnost lesa a dřeva, která se koná 22. června na dvorku Národního zemědělského muzea v Praze na Letné.

ke stažení: pdf, docx, foto (zip)

 

Hony a lovy na historických fotografiích na zámku Ohrada

Výstava Hony a lovy ... jaké to bylo, NZM OhradaOd 23. června budou na výstavě nazvané Hony a lovy … jaké to bylo v Národním zemědělském muzeu Ohrada k vidění reprodukce historických fotografií s tematikou myslivosti.

ke stažení: pdf, docx

 

13. června 2018

Zámek Ohrada opět přivítá Národní myslivecké slavnosti

Národní myslivecké slavnosti, NZM OhradaV sobotu 23. června od 9 do 17 hodin proběhne na loveckém zámku Ohrada 17. ročník Národních mysliveckých slavností, který společně pořádají Českomoravská myslivecká jednota a Národní zemědělské muzeum. Celodenní akce přináší pestrý program, ať už jde o ukázky práce se zvířaty, koňmi, dravci či psy, mysliveckou gastronomii, troubení či lovecké dovednosti. Vstup je letos mimořádně zdarma.

ke stažení: pdf, docx

 

12. června 2018

Národní zemědělské muzeum a Ústav zemědělské ekonomiky a informací uzavřely memorandum o spolupráci

Slavnostní podpis memoranda proběhl v úterý 12. června 2018 ve 14 hodin v hlavní výstavní budově muzea v Praze na Letné za účasti generálního ředitele Národního zemědělského muzea Milana Jana Půčka a ředitele Ústavu zemědělské ekonomiky a informací Štěpána Kaly.

ke stažení: pdf, docx, foto (zip, 39 MB)