Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Pro média

Kontakt pro média:

Jitka Taussiková, tel.: 604 867 970

tiskove@nzm.cz

 
Aktuální tiskové zprávy:

Bylinkový den v Národním zemědělském muzeu

Bylinkový den, Národní zemědělské muzem Praha18. dubna 2019

V sobotu 27. dubna od 10 do 17 hodin se koná již třetí ročník oblíbené akce Bylinkový den v muzeu. Kromě bylinkového trhu se mohou návštěvníci zúčastnit odborných přednášek a workshopů. Pro děti je přichystáno divadlo. 

ke stažení: docx, fotografie ke stažení (zip)

 

Lovecký zámek Ohrada má nový přírůstek do muzejní sbírky – dermoplastiku losice

Dermoplastika losice, Národní zemědělské muzeum Ohrada15. dubna 2019

V loňském roce se Národnímu zemědělskému muzeu Ohrada podařilo získat preparát dospělé samice losa evropského. Nyní je vystaven jako součást expozice původní srstnaté zvěře, v příštím roce chystá muzeum výstavu věnovanou právě losům.

ke stažení: docx, fotografie ke stažení (zip)

 

Historická technika pohledem studentů

Kouzlo historické techniky, Národní zemědělské muzeum Praha11. dubna 2019

Od pátku 26. dubna mají návštěvníci Národního zemědělského muzea v Praze možnost zhlédnout výstavu kreseb Kouzlo historické techniky. Už 13. ročník výstavy prezentuje práci studentů katedry architektury ČVUT v Praze. Výstava je umístěna v expozici Jede traktor a potrvá až do 9. června.

ke stažení: docx

 

Klukovské sny se plní v Národním zemědělském muzeu Čáslav

Klukovský sen, Národní zemědělské muzeum Čáslav28. března 2019

Od soboty 6. dubna mají návštěvníci muzea zemědělské techniky v Čáslavi možnost navštívit tematickou výstavu Klukovský sen. Unikátní sbírka zemědělských modelů hraček tu bude prezentována až do konce letošní návštěvnické sezony. V areálu muzea letos proběhnou také oblíbené akce Den bezpečnosti a Pradědečkův traktor. V tomto roce bude v areálu muzea rovněž zahájena stavba nového nízkonákladového depozitáře pro uložení muzejních sbírek.

ke stažení: docx, obrázky (zip)

 

Národní zemědělské muzeum zve na výlety na své pobočky v regionech

Národní zemědělské muzeum, sezona 201925. března 2019

Kromě hlavní výstavní budovy v Praze na Letné provozuje Národní zemědělské muzeum také několik poboček v regionech – zámky Kačina a Ohrada, muzeum zemědělské techniky v Čáslavi a pobočky ve Valticích a Znojmě. Na všech čeká v letošní sezoně návštěvníky řada novinek, výstav a víkendových akcí. Letos bude také dokončena stavba nového muzea v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě.

ke stažení: docx

 

Lovecký zámek Ohrada zahájí sezonu výstavou fotografií exotických zvířat

Výstava Do divočiny, Národní zemědělské muzeum Ohrada21. března 2019

Národní zemědělské muzeum Ohrada zve návštěvníky na svou první letošní výstavu Do divočiny – soubor velkoformátových fotografií exotických zvířat. Autory jsou otec a syn, Vladimír Čech starší a mladší. Návštěvníky v průběhu roku čeká také řada víkendových akcí a další dvě výstavy. Brány loveckého zámku Ohrada se otevírají 1. dubna.

ke stažení: docx

 

Národní zemědělské muzeum vyhlašuje soutěž o nejlepší vědecké práce studentů

Věda pro zemi 2019, Národní zemědělské muzeum31. ledna 2019

Národní zemědělské muzeum organizuje soutěž Věda pro zemi již počtvrté, a to v kategoriích bakalářská, diplomová a doktorská práce. Jednotliví autoři se mohou přihlásit ve všech třech kategoriích. Cílem soutěže je vytvořit podmínky pro odbornou diskuzi se zástupci z akademické sféry, praxe, soukromého i neziskového sektoru a státní správy.

ke stažení: docx