Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Pro média

Kontakt pro média:

Jitka Taussiková, tel.: 604 867 970

tiskove@nzm.cz

 
Aktuální tiskové zprávy:

Advent na loveckém zámku Ohrada přinese zpívání koled i dílny pro děti a rodiče

Advent v NZM Ohrada3. prosince 2019

Výroba vánočních ozdob a dekorací z přírodních materiálů, ukázky práce řezbáře, keramická dílna i vánoční koledy v podání studentů Lesnické školy Písek – to vše přinese letošní advent v Národním zemědělském muzeu Ohrada. Koná se třetí adventní neděli 15. prosince od 14 do 18 hodin. V podvečer návštěvníci společně rozsvítí vánoční stromeček.

ke stažení: docx, foto (zip)

 

Legendární traktor Svoboda DIESEL-KAR 12 slaví 80 let

traktor Svoboda DK 12, Národní zemědělské muzeum26. listopadu 2019

Je to již 80 let, kdy na pole vyjel jeden z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších pomocníků malých a středních rolníků první poloviny dvacátého století, traktor Svoboda DIESEL-KAR 12. Na tento typ pak navázalo několik úspěšných řad zemědělských strojů Svoboda, než byla v roce 1948 firma znárodněna. Ikonický traktor zdobí také vchod do hlavní výstavní budovy muzea v Praze na Letné.

ke stažení: docx, foto (zip)


Věděli jste, že Palác Rokoko byl původně Obilní ústav a budova České národní banky Plodinovou burzou?

Výstava Zemědělské budovy první republiky v Praze5. listopadu 2019

13 známých pražských budov, které byly v období první republiky postaveny jako sídla jednotlivých institucí zemědělského resortu, představí nová výstava Zemědělské budovy první republiky v Praze. Na střeše Národního zemědělského muzea na Letné ji zájemci mohou zhlédnout od středy 6. listopadu až do konce tohoto roku.

ke stažení: docx, foto (zip)


Výstava Jindřich Štreit a Cykly zaměří pozornost na zdánlivé samozřejmosti v našich životech

Jindřich Štreit a Cykly, Národní zemědělské muzeum Praha13. září 2019

Od pátku 20. září mají návštěvníci Národního zemědělského muzea v Praze možnost zhlédnout novou výstavu nazvanou Jindřich Štreit a Cykly. Hlavní výstava sezony věnuje pozornost cyklům zemědělským i těm v našich běžných životech. Kromě rozsáhlého souboru dosud nezveřejněných fotografií známého dokumentaristy Štreita výstava představí práce studentů uměleckých škol, kteří se k účasti na výstavě přihlásili v otevřené výzvě.

ke stažení: docx, fotografie (zip)

 

Národní zemědělské muzeum se dočká nového centrálního nízkonákladového depozitáře

Projekt nízkonákladového depozitáře v Čáslavi11. července 2019

Ve středu 17. července v 10 hodin proběhne slavnostní zahájení stavby rozsáhlého centrálního depozitáře v prostorách Národního zemědělského muzea v Čáslavi. Depozitář bude sloužit k uložení sbírkových předmětů, které jsou nyní uloženy na jednotlivých pobočkách muzea. Jedná se o projekt Integrovaného regionálního operačního programu s finanční podporou z Evropské unie.  

ke stažení: docx, fotografie a vizualizace (zip)