Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Pro média

Kontakt pro média:

Jitka Taussiková, tel.: 604 867 970

tiskove@nzm.cz

 
Aktuální tiskové zprávy:

21. září 2018

Národní zemědělské muzeum zahájilo stavbu v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě

Zahájení rekonstrukce, Národní zemědělské muzeum OstravaV pátek 21. září začala v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě dlouho očekávaná rekonstrukce dvou továrních hal podle návrhu Josefa Pleskota a Milana Šramla. Revitalizace potrvá patnáct měsíců a kromě vzniku nových expozic je hlavním cílem projektu zlepšení podmínek pro uchovávání a prezentaci sbírkových fondů muzea. Bude se jednat o první státní muzeum na území města Ostravy.

ke stažení: pdf, docx

 

20. září 2018

Myslíte, že se Vás zemědělství netýká? Výstava Největší objev přesvědčí o opaku!

Pšenice dvouzrnka. Výstava Největší objev. Fenomén zemědělství ve 100 předmětechZemědělství vděčíme za vznik písma, kalendáře i matematiky – od 28. září se o tom mají možnost přesvědčit návštěvníci Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Výstava Největší objev – Fenomén zemědělství ve 100 předmětech připravená k výročí 100 let založení muzea i republiky představí vzácné i nečekané exponáty, které reprezentují 10 000 let vývoje zemědělství.

ke stažení: pdf, docx

 

19. září 2018

Česká pošta představila známku k 100. výročí založení Národního zemědělského muzea

Příležitostná poštovní známka ke 100 letům Národního zemědělského muzeaČeská pošta ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem představily ve středu 19. září novou příležitostnou poštovní známku, která připomíná sté výročí založení Národního zemědělského muzea. Autory známky jsou výtvarník Josef Dudek a rytec Bohumil Šneider.

ke stažení: pdf, docx, známka a obálka (zip), fotogalerie ze slavnostního odhalení (zip)

 

13. září 2018

Jezdecké slavnosti a Hubertova jízda na Kačině

Jezdecké slavnosti a Hubertova jízda, Národní zemědělské muzeum KačinaV sobotu 6. října se v Národním zemědělském muzeu Kačina konají oblíbené a hojně navštěvované Jezdecké slavnosti. Jsou věnované nejen milovníkům koní, ale i historie, gurmánům či obdivovatelům architektury. Součástí je také připomínka parforsních honů – Hubertova jízda. Přihlásit se mohou i jezdci z řad veřejnosti.

ke stažení: pdf, docx
 

16. července 2018

Přispějte rodinným receptem či starou kuchařkou do sbírky národních gastronomických pokladů!

Národní zemědělské muzeum vyzývá širokou veřejnost, aby přispěla do sbírky starých kuchařek, rodinných a regionálních receptů. Získané materiály budou tvořit součást podsbírky Gastronomie a stanou se předmětem sociokulturního výzkumu. Závěry výzkumu a některé z receptů budou zpřístupněny veřejnosti v podobě výstav, publikací i encyklopedie.

ke stažení: pdf, docx