Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Pro média

Kontakt pro média:

Jitka Taussiková, tel.: 604 867 970

tiskove@nzm.cz

 
Aktuální tiskové zprávy:

Od smrti bratranců Veverkových uplynulo 170 let. Originál ruchadla je k vidění v Národním zemědělském muzeu

Ruchadlo bratranců Veverkových, Národní zemědělské muzeum11. února 2019

Ve dnech 12. a 23. února uběhne 170 let od úmrtí bratranců Veverkových – vynálezců ruchadla. Jména Václav Veverka (1790–1849) a František Veverka (1799–1849) zná v Česku každý školák, málokdo však ví, že za příběhem ruchadla stojí složité a přelomové období historie českého zemědělství. Originál ruchadla je od dubna 2018 k vidění v Národním zemědělském muzeu v expozici Zemědělství.

ke stažení: docx, obrázky (zip)

 

Národní zemědělské muzeum v jubilejním roce 2018 navštívilo přes půl milionu návštěvníků

Vernisáž expozice Zemědělství, Národní zemědělské muzeum6. února 2019

Téměř šest set tisíc lidí v loňském roce navštívilo Národní zemědělské muzeum. Pro muzeum je to největší počet návštěvníků v jeho stoleté historii. Ke stále stoupajícímu počtu návštěvníků přispívají především nové expozice, dílčí výstavy a doprovodné víkendové akce v Praze i na pobočkách v regionech.

ke stažení: docx

 

Národní zemědělské muzeum vyhlašuje soutěž o nejlepší vědecké práce studentů

Věda pro zemi 2019, Národní zemědělské muzeum31. ledna 2019

Národní zemědělské muzeum organizuje soutěž Věda pro zemi již počtvrté, a to v kategoriích bakalářská, diplomová a doktorská práce. Jednotliví autoři se mohou přihlásit ve všech třech kategoriích. Cílem soutěže je vytvořit podmínky pro odbornou diskuzi se zástupci z akademické sféry, praxe, soukromého i neziskového sektoru a státní správy.

ke stažení: docx

 

Otevřená výzva Národního zemědělského muzea nabízí výtvarníkům možnost účasti na výstavě „Cykly“

Otevřená výzva k výstavě Cykly, Národní zemědělské muzeum23. ledna 2019

Národní zemědělské muzeum vyhlašuje otevřenou výzvu výtvarným umělcům – jednotlivcům i uměleckým školám – k zapojení do muzejního výstavního projektu s pracovním názvem Cykly. Výstava Cykly bude probíhat v hlavní výstavní budově muzea v Praze na Letné od 19. 9. 2019 a v roce 2021 se přesune do nové pobočky muzea v Ostravě.

ke stažení: docx

 

Oblíbenou řadu obrázkových statistik rozšířily publikace Voda, Půda a Potraviny

Obrázkové statistiky Voda, Půda, Potraviny; Národní zemědělské muzeum 18. ledna 2019

Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s resortními organizacemi Ministerstva zemědělství vydalo další tři díly oblíbených obrázkových statistik. Tentokrát se týkají důležitých témat, jako jsou voda, půda a potraviny. Hravou formou přinášejí důležitá fakta a zajímavosti zdůrazňující význam těchto témat pro náš život. Publikace jsou také výukovým materiálem doplňujícím lektorské programy a jednotlivé expozice muzea.

ke stažení: docx, fotografie a obálky (zip)