Přijďte si užít Advent na zámku! – tisková zpráva


Přijďte si užít Advent na zámku!

1. prosince 2023

Výroba vánočních ozdob a betlémských figurek, zdobení perníčků, zpívání koled i společné rozsvícení stromečku čeká návštěvníky tradičního adventního setkání na zámku Ohrada. Letos se koná už druhou adventní neděli 10. prosince od 14 do 18 hodin.

K zámku Ohrada neodmyslitelně patří každoroční Advent v muzeu. Do mysliveckého sálu zámku Ohrada jsou opět zváni všichni, kdo si chtějí užít vánoční atmosféru a vychutnat si kouzlo předvánočního období. Těšit se mohou na ukázky zdobení perníčků, výrobu betlémských figurek ze dřeva či z kukuřičného šustí.

Zpívat se budou koledy s dětským sborem ZŠ Slavíčci v doprovodu kytary Jiřího Prokeše a návštěvníci se také mohou zapojit do výroby papírového betlému či vánočních ozdob a dekorací z přírodních materiálů. V neposlední řadě si v keramické dílně mohou vybarvit vánoční figurku.

Na závěr programu je přichystáno společné zdobení a rozsvícení stromečku na nádvoří zámku.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství Ohrada je nejstarším loveckým muzeem v Evropě. První muzejní sbírky loveckých trofejí a vycpanin zde byly umístěny již v roce 1842. Unikátem je Sallačova sbírka několika set exponátů paroží a souroží. Barokní zámek Ohrada nabízí také působivé interiéry, zejména hodovní sál vyzdobený barokními loveckými motivy, nábytkem z paroží a kopiemi velkoformátových pláten J. G. Hamiltona. Virtuální prohlídka NZM Ohrada. Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková, tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 601 065 460, tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram


Tisková zpráva ke stažení

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.