Pumptracková dráha NZM Čáslav

O důvod víc zavítat do našeho muzea budete mít, až pojdete po čáslavské cyklostezce. Po celý rok si u nás můžete vyzkoušet pumptrack!


Už nějakou dobu je městská část propojena s naším muzeem lávkou, na kterou navazuje cyklostezka, takže se k nám bezpečně dostanou pěší návštěvníci i cyklisté. Projížďku cyklostezkou si můžete zpestřit i svižnou jízdou po pumptrackové dráze.

A co je to ten pumptrack? Jedná se o uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možné projíždět i bez šlapání. Jezdec získává a udržuje rychlost takzvaným pumpováním na vlnkách a klopených zatáčkách. Princip pumptracku tedy spočívá v tom, že kolo je poháněno setrvačností a jezdec mu v tom pomáhá pohybem těla a střídavým tlakem na přední a zadní kolo – pumpováním. Díky této technice jezdec získává nové dovednosti na nerovném povrchu a učí se pozornější a přesnější jízdě.

Jedná se sice o pumptrackovou dráhu, ale vyzkoušet si ji může každý cyklista na jakémkoliv kole. Stačí jen najít v sobě odvahu a probudit touhu po adrenalinu. Přístup na dráhu je volný bez časového omezení.

Prosíme návštěvníky pumptrackové dráhy o dodržování provozního řádu.

Tak neváhejte, sedněte na svá kola a přijeďte si vyzkoušet pumptrack!


Fotoalbum

Slavnostní otevření pumptrackové dráhy proběhlo v listopadu 2022.
Slavnostní otevření pumptrackové dráhy proběhlo v listopadu 2022.

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.