NZM Praha – pro příměstské tábory

Pořádáte na prázdniny 2024 příměstský tábor a hodila by se vám edukační aktivita pro děti školního věku? Rezervujte si místo na lektorských programech NZM Praha.
Rezervujte si vzdělávací program pro celou skupinu s předstihem (nejpozději týden před konáním akce), kapacita je omezená. Rezervaci najdete u každého programu. 

 

INFORMACE PRO VEDOUCÍ PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ:

  • Dětem do věku 15 let včetně bez doprovodu dospělé osoby je vstup do areálů NZM zakázán. Dbejte proto, prosím, na to, aby se děti pod 15 let věku nepohybovaly po budově bez dozoru.
  • Letenská budova Národního zemědělského muzea je otevřena od úterý do neděle od 9 do 17 hodin. 
  • Pro bezbariérový vstup využijte nájezdovou rampu z Kostelní ulice nebo ze dvora muzea. > více informací
  • Drobné upomínkové předměty a publikace vydané Národním zemědělským muzeem zakoupíte v muzejním obchůdku v přízemí. 
  • Otevírací doba a další info ZDE

 

O MUZEU:

Hlavní budova Národního zemědělského muzea na Letné nabízí unikátní pohled na zemědělství a fenomény s ním spojené. V prvním patře najdete expozice Myslivost a Rybářství). Druhé patro prezentuje zemědělství jako jeden z největších objevů lidstva (expozice ZemědělstvíVoda v krajině). Třetí patro je věnováno stravování (expozice Gastronomie). Vše je završeno expozicí Život na střešní zahradě muzea. A žije i muzejní dvorek, kde najdete kolotoč, kozy, slepice, králíky, holuby a další domácí zvířata. Expozice Jede traktor v přízemí je pro rekonstrukci do 31. 7. 2024 uzavřena.

Při tvorbě expozic a výstav myslíme i na děti – a ty se u nás rozhodně nenudí! V expozicích najdou řadu interaktivních prvků a aktivit určených speciálně pro ně, od kvízů nebo herních simulátorů až po šlapací traktůrky.

 

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.