7. ZASTAVENÍ


Je stará lednice nebezpečná?

Staré lednice patří jednoznačně do sběrného dvora, a to nejen kvůli jejich rozměrům. Součástí starých chladicích systémů ledniček a mrazniček jsou freony – plyny, které mají devastační účinky na ozonovou vrstvu Země. Nebezpečné látky je tedy potřeba ze zařízení nejprve odborně odstranit, teprve potom se lednice sešrotují. Drť z kusů kovu, plastů a skla se dále roztřídí. Pokud sami lednici do sběrného dvora nemůžete odvézt, nevadí. Při koupi nového spotřebiče funguje tzv. zpětný odběr. Například při pořízení nové lednice si tak prodejce může starou lednici odvézt.

Jaký domácí spotřebič z nerezové oceli můžete najít ve vzdělávacím koutku EKO-KOMu? Odpověď prosím napište do 7. řádku křížovky.

 

Došli jste na konec, gratulujeme!
Teď už jen splňte úkol z tajenky a jděte si na pokladnu vyzvednout svou výhru.

 

Zajímá vás téma recyklace? Každý čtvrtek vždy od 14 hodin se můžete zúčastnit programu RECYKLAČNÍ ČTVRTKY.

Věděli jste, že jídlo do kovových konzerv ukládáme už celkem dlouho? První ocelové plechovky se začaly vyrábět ve Velké Británii v roce 1813. Ocel jako taková je však starší, byla známa už 900 let př. n. l.


Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.