Hitlerjugend na Kačině


Pojem Hitlerjugend pravděpodobně všichni známe. Kde se ale vzali na Kačině? Pojďme se společně podívat na jejich příběh.

V hlavním sídle velkostatku, novodvorském zámku, byly zřízeny ubikace a vývařovna pro členy Hitlerovy mládeže. Z Nových Dvorů němečtí chlapci denně docházeli na Kačinu, kde se učili branným dovednostem. Díky zkušenostem získaným ve výcvikovém táboře se mladící snadněji začleňovali do vojenských jednotek Třetí říše.

Novodvorský vedoucí Hitlerovy mládeže, který současně vykonával funkci správce zámku Kačina, bydlel v dnešní pánské pracovně. Příslušníci Hitlerjugend jako všichni kluci občas zlobili. Pokud se některý z nich dopustil závažného kázeňského přestupku, byl převezen na Kačinu a za trest zavřen do malé sklepní místnosti pod hlavním schodištěm. Nejrůznější nápisy, jež zde mladiství vězni zanechali, byly na stěnách netradiční cely čitelné dlouho po skončení války.
Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.