VENKOVNÍ HRA: Johann. Po stopách zakladatele genetiky v jeho rodné vsi

Zahrajte si šifrovačku ve Vražném! Šifrovaná venkovní hra Johann je určena pro návštěvníky Rodného domu G. J. Mendela a turisty obce Vražné.


Jejím smyslem je prostřednictvím procházky a plnění zašifrovaných úkolů představení rodáka i míst, na které se rád vracel. Hru lze hrát kdykoli v kterémkoli ročním období. Zakoupíte ji v pokladně rodného domu G. J. Mendela a muzea v Hynčicích nebo v Národním zemědělském muzeu v Ostravě. V obálce dostanete instrukce a můžete se pustit do hry!

Jak to funguje?

Ke hře je zapotřebí chytrý telefon s přístupem k internetu. V zakoupené obálce jsou všechny potřebné informace, tužka i přístup k webové aplikaci. Webová aplikace po načtení QR kódu nebo hesla zaregistruje hráče a provází vás celou trasou. Do aplikace se zadávají správné odpovědi.

Co byste o hře měli vědět?

Je vhodná pro všechny, kteří si chtějí užít netradičně strávený čas s rodinou, přáteli v přírodě, či hru věnovat jako zážitek.
Doporučený počet hráčů na jednu hru je 3–6 osob.
Hra je vhodná pro skupiny s dospělým doprovodem či hráče od 10 let. Mladší hráči jsou taktéž vítáni.
Cesta je přístupná cyklistům i rodičům s kočárkem.
Ve více početných skupinách se můžete rozdělit do více týmů, zakoupit hru každé skupině zvlášť a soutěžit mezi sebou. Touto metodou se mohou inspirovat například pedagogové s žáky a využít tak hru v rámci svého výletu, či pobytu v obci a jejím okolí.

Doprovodný program probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury.


Fotoalbum

Partneři

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.