Noc plná zážitků na zámku Kačina – tisková zpráva


Noc plná zážitků na zámku Kačina

9. srpna 2023


Noční stezka se strašidly, koncerty, program v zámecké kuchyni, prohlídky interiérů za svitu baterek i občerstvení na nádvoří – to vše čeká návštěvníky zámku Kačina v sobotu 19. srpna. Program akce Kačina nespí začíná v 17 hodin.

Po celou dobu akce se odvážné děti i jejich rodiče mohou vydat na strašidelnou výpravu za rusalkami, čerty, vodníky a hejkaly, a to až do pozdních nočních hodin. Výjimečnou noční atmosféru doplní módní přehlídka historických šatů, pečení specialit v zámecké kuchyni i nabídka občerstvení na zámeckém nádvoří. Zpestřením budou též prohlídky hraběcích komnat oživené dobovými plesovými tanci a povídání se zahradníkem v zámecké oranžérii.

Netradiční kytarový koncert se odehraje v působivé atmosféře zámecké knihovny. Nadaní a úspěšní umělci Adam Pavlíček, Antonín Pevala, Jan Kysela a Michal Šnajdr uvedou pro klasickou kytaru aranžované skladby populární hudby, jazzu a latinsko-americké hudby. Další hudební zážitek nabídne Černokostelecký zámecký orchestr v podání dechových nástrojů. Návštěvníky na nádvoří pak roztančí kapela Monika SONK TRIO.

Tečkou za nočním programem bude návštěva zámeckých interiérů v tichém a zhasnutém zámku pouze za svitu baterek.

Vstup do areálu zámku: základní 200,- Kč, snížené (děti 6–18, senioři, studenti) 150,- Kč; rodinné 450,- Kč; děti do 6 let 70,- Kč. Vstup na komentované prohlídky zámku – příplatek 50,- Kč.


Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým klasicistním klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo, skleník nebo konírna. Virtuální prohlídka NZM Kačina.

Více na www.nzm.cz.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 601 065 460       

tiskove@nzm.cz

www.nzm.cz  │  facebook  │  twitter  │  instagram

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.