Věda pro zemi 2016


Seznam soutěžních prací

Seznam vítězných prací I. ročníku soutěže Věda pro zemi

 

Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny na MEZINÁRODNÍ AGRÁRNÍ KONFERENCI, která se konala 13. a 14. října 2016 v Národním zemědělském muzeu.

Vyhlášení vítězů I. ročníku soutěže „Věda pro zemi 2016“

V dubnu 2016 byl vyhlášen I. ročník soutěže o nejlepší bakalářské, diplomové a doktorské práce pod názvem „Věda pro zemi“. Dlouhodobým cílem soutěže je vytvořit podmínky pro odbornou interdisciplinární diskuzi se zástupci z praxe, ze soukromého i neziskového sektoru, ze státní správy a samosprávy a z akademické sféry a v rámci prohlubování a zkvalitňování vědecko-výzkumné činnosti ocenit tvůrčí aktivity studentů při tvorbě jejich bakalářských, diplomových a doktorských prací a zvýšit tak zájem vysokoškolských studentů o zveřejňování výsledků jejich bádání.

Do soutěže se celkem přihlásilo 22 mladých vědců s pracemi tematicky široce objímajícími rozmanitý agrární sektor. Autoři oceněných prací převzali své diplomy v rámci konání mezinárodní agrární konference „Venkov, rolník a válka ve střední Evropě novověku. Od třicetileté války do války studené“ dne 13. října 2016.

Muzeum umožní vítězům a části zúčastněných publikovat jejich práce a plně věří, že tato soutěž bude v budoucnu jedním z nástrojů, které budou motivovat mladou generaci k úspěšné vědecké práci.

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.