Zahradní architektura první poloviny 20. stoletíSteinová, Šárka (ed.)

sborník z konference

Autoři: Ivana Barošová, Ondřej Fous, Matouš Jebavý, Přemysl Krejčiřík, Lenka Křesadlová, Tatiana Kuťková, Ondřej Ottomanský, Stanislava Ottomanská, Barbora Pilušová, Šárka Steinová, Markéta Šantrůčková, Pavel Šimek, Lukáš Štefl, Štěpánka Šmídová, Jiří Uher, Jan Vaněk, Věra Vávrová, Roman Zámečník

ISBN 978-80-86874-86-9

Praha : Národní zemědělské muzeum, s. p. o., 2017

280,- Kč vyprodáno

Anotace: Ve dnech 2.–3. října 2017 uspořádalo Národní zemědělské muzeum Praha, s. p. o., s Mendlovou univerzitou v Brně, Zahradnickou fakultou v Lednici odbornou konferenci na téma „Zahradní architektura první poloviny 20. století“, která se stala závěrečným výstupem projektu NAKI DF13P01OVV003 Zahradně-architektonická tvorba v kontextu realizace cílů národního obrození během první Československé republiky. Konference se konala v Alšově jihočeské galerii v Bechyni, která se tak stala doprovodným programem NAKI výstavy „Po stopách českých prvorepublikových zahradních architektů“.

Na konferenci zaznělo celkem 16 příspěvků a většinu z nich přináší sborník, ve kterém lze najít jak originální články, tak i přehledné studie, které shrnují již známé poznatky. Výsledkem je jedinečné dílo, které v nebývalém rozsahu přispívá k hlubšímu poznání do této doby opomíjeného tématu zahradně-architektonické tvorby první poloviny 20. století. Příspěvky zahrnují tematické okruhy týkající se osobností a objektů zahradního umění na našem území i v zahraničí, obnov objektů daného období, aplikovaného výzkumu, dostupných sortimentů a použití rostlin ve vybrané etapě zahradního umění. Na vzniku sborníku se podíleli zahradní architekti, zahradníci, školkaři, historici a archiváři.  

 

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.