Sbírka parafínových modelů jablekKřeček, Vilém – Svobodová, Kamila – Švédová, Dominika

ISBN: 978-80-86874-76-0

Praha : Národní zemědělské muzeum, s. p. o., 2016

200 Kč

Publikaci lze objednat online nebo zakoupit na jednotlivých pobočkách muzea (doporučujeme telefonicky ověřit dostupnost).

Anotace: Publikace se zabývá největší skupinou rozsáhlého souboru sádrových a parafinových modelů ovoce a zeleniny, který uchovává pobočka Národního zemědělského muzea ve Valticích. Konkrétně jde o soubor 220 starých i novějších světově známých i krajových odrůd jablek, jež čítá 744 kusů zapsaných pod 505 inventárními čísly. Po úvodních teoreticky zaměřených kapitolách následuje hlavní část knihy, popisující jednotlivé odrůdy jablek, které se nacházejí ve valtické sbírce modelů. Pro lepší přehlednost jsou odrůdy řazeny abecedně a každá je doplněna fotografií modelu. Jednotlivá hesla obsahují kromě základního pomologického popisu také seznam inventárních čísel modelů jablek té které odrůdy či informace o synonymních názvech. Pro snazší orientaci v knize je připojen rejstřík popisovaných odrůd i jejich synonymních názvů.


Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.