Příběhy ze stoletého muzeaMonika Tomíčková – Olga Pohl 

ISBN: 240 978-80-88270-05-8

Praha: Národní zemědělské muzeum, s. p. o., 2018

Cena: 240 Kč

Tištěnou publikaci lze objednat online nebo zakoupit na jednotlivých pobočkách muzea (doporučujeme telefonicky ověřit dostupnost). Publikaci si také můžete stáhnout v pdf níže na této stránce.

Anotace: Co přesně rozhoduje o tom, že se nějaká věc stane muzejním exponátem? Je to napínavý příběh, zamotaný osud, štěstí, náhoda, nebo naopak velká komplikace, jsou to věci nejběžnější, nebo naopak nejzvláštnější? Prostřednictvím pětadvaceti příběhů z podsbírek Národního zemědělského muzea si ukážeme, že i věci mohou vyprávět. O lidech, kteří s nimi pracovali, o době, v níž sloužily, o malých i velkých objevech, které posouvaly pokrok drobnými krůčky vpřed nebo měnily dobu. Na sepsání příběhů se podíleli kurátoři, kteří se o sbírku muzea starají. Čtenář se dozví, do kdy se v českých řekách chytali lososi, co je to ruchat, proč se do štítů střech dávaly dřevěné sošky nebo co to znamená mít „zdravý selský rozum“ a jak dopadne ten, kdo ho nepoužívá. Publikace je určena pro malé i větší čtenáře. Je to kousek muzea, který můžete mít doma a přečíst si ho, až budete mít chuť.


Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.