Antonín Švěhla, český sedlák, politik a státník


Eduard Kubů, Jitka Sobotková, Jiří Šouša

ISBN 978-80-88270-41-6

Praha, Národní zemědělské muzeum, s. p. o., 2023

Cena 400 Kč

Anotace:  Kolektivní monografie se skládá ze dvou částí: základní vědecké a informativně komplementární, přičemž výsledkem je komplexní biografický portrét významné osobnosti českých dějin – Antonína Švehly. Autorský kolektiv usiloval o zpracování „švehlovských“ témat tak, aby obohatila současné poznání a byla podána srozumitelnou formou.
Editoři publikace (Prof. PhDr. Eduard Kubů, CSc.; Mgr. Jitka Sobotková, Ph.D.; doc. PhDr. Jiří Šouša, CSc.) koncipovali dílčí kapitoly tak, aby publikace nejenom shrnovala dosavadní výsledky vědeckého bádání, ale zároveň je prohlubovala o výsledky nově prováděných výzkumů a aktuálních studií. Kniha sestává z pěti oddílů (Antonín Švehla – diskurzy, obrazy včera a dnes; Politika, žurnalistika, církev; Hospodářství; Antonín Švehla – člověk a jeho prostředí; Antonín Švehla – současná osvěta a vlastivědná žurnalistika), které logicky a plynule představují osobnost Antonína Švehly v interdisciplinárním pojetí a zajímavých souvislostech.

Publikaci můžete zakoupit v prodejnách NZM, doporučujeme telefonicky ověřit dostupnost. 

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.