Voda. Obrázková statistika o tom, proč je voda národním bohatstvímKlára Novotná, Denisa Doubravová, Karel Seknička, Michal Eichler

ISBN: 978-80-88270-00-3

Praha: Národní zemědělské muzeum, s. p. o., 2018

Cena: 40 Kč

Tištěnou publikaci můžete zakoupit na pobočkách Národního zemědělského muzea nebo objednat online.

Anotace: V obrázkové statistice se o vodě dozvíte, kolik a v jakých skupenstvích a podobách se jí na naší planetě nachází i to, jak snadné je narušit křehkou rovnováhu v koloběhu kapky vody, věčně putující kolem Země. Pomocí čísel a statistických dat publikace ukazuje, jak důležitá je voda pro zemědělství a naši obživu, jak nenahraditelná je její role v krajině a jak všechno se vším souvisí.
Obrázková statistika Voda je určena malým i velkým návštěvníkům muzea i jako doplňkový materiál pro pedagogy základních i středních škol. Společně s publikací Půda je výsledkem společného projektu Voda – půda – krajina Národního zemědělského muzea a Státního pozemkového úřadu a na její přípravě se odborně podílely Ústav zemědělské ekonomiky a informací, s.p.o., Výzkumný ústav meliorací a půdy, v.v.i., Povodí Vltavy, s.p., Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i., Česká akademie zemědělských věd a Ministerstvo zemědělství ČR.


Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.