Krajina. Obrázková statistika o krajině a jejích proměnáchElena Michálková, Marta Krusberská, František Švábenický, Šárka Jelenová, Kristýna Rochová, Pavlína Šlajsová, Jiří Lehejček

ISBN: 978-80-88270-34-8

Praha : Národní zemědělské muzeum, s. p. o., 2021

Tištěnou publikaci si můžete zakoupit na pobočkách Národního zemědělského muzea nebo objednat online.

Cena: 60 Kč

Tištěnou publikaci si můžete zakoupit na pobočkách Národního zemědělského muzea nebo objednat online.

Anotace: Krajina a její proměna, to je jedinečná a fascinující kronika lidstva. Obrazková statistika na téma krajina vám ukáže, že vliv na její formování nemá zdaleka jen příroda a klimatické podmínky. Jsme to především my, lidé. A nejde jen o každodenní činnosti, zda a jak hospodaříme, co stavíme, který kus přírody zabereme. Vliv na trvalé změny krajiny mají především dějinné události, politické, hospodářské či kulturní změny, růst či pohyb populace, změna životního stylu, proměňování vlastnictví. To vše se do vrstev a proměn naší krajiny zapisuje navždy.

Obrázková statistika je určena zejména pro děti a žáky základních a středních škol, nicméně nové poznatky tu určitě najdou i dospělí.


Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.