Odbor agrárních dějin


Od prosince 2020 pracuje v rámci České akademie zemědělských věd nový Odbor agrárních dějin. Vznik v pořadí dvanáctého odboru schválil v prosinci 2020 ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc. Na vzniku odboru se významně podíleli vědečtí pracovníci Národního zemědělského muzea, z nichž někteří v projektu nadále pracují. Účast na spolupráci muzeum současně nabízí členům Sítě zemědělských muzeí.

Oblast agrárních dějin je velmi důležitá z hlediska poznání historie a tradic zemědělství pro uchování jeho hodnoty pro budoucí generace. Společnými silami tak chtějí ČAZV a NZM šířit osvětu široké veřejnosti o významu zemědělství, krajiny a venkova pro současný i budoucí život nás všech.

Prvním společným tématem je Mezinárodní rok ovoce a zeleniny, který na rok 2021 vyhlásila OSN. Díky jedinečné kolekci  jedenácti vydávaných vědeckých časopisů ČAZV se můžete dozvědět aktuální vědecké poznatky z oblasti pěstování ovoce a zeleniny, a to především v časopisech Horticultural Science, Czech Journal of Genetics and Plant Breeding, Plant Protection Science a Czech Journal of Food Sciences.

Informace o práci akademie najdete na jejích webových stránkách.

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.