Technotrasa surová krása

Technotrasa propojuje místa, na nichž vás čekají nezapomenutelné zážitky připomínající technickou a řemeslnou vyspělost severní Moravy a Slezska. Ukáže vám neopakovatelný genius loci technických památek i míst, která průmyslem stále žijí. Seznámí vás s příběhy lidí, jejichž pracovité ruce po staletí přetvářejí suroviny na energii a ušlechtilou krásu.


Národní zemědělské muzeum Ostrava je součástí projektu Technotrasa – surová krása. Projekt propojuje unikátní místa, na kterých návštěvníky čekají výjimečné zážitky připomínající výraznou technickou a řemeslnou minulost severní Moravy a Slezska. Technotrasa ukazuje nejen surovou krásu kraje, ale přibližuje také autentické příběhy průmyslníků, hutníků, horníků, rolníků, textilníků, železničářů, kloboučníků, lesníků, mlynářů či vojáků. Zapojená místa interaktivní formou představují řemesla a unikátní místa úzce spjatá s technikou a starými řemesly

Podpora technických atraktivit v Moravskoslezském kraji 2023

V roce 2023 byla Národnímu zemědělskému muzeu Ostrava poskytnuta dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci programu Podpora technických atraktivit v Moravskoslezském kraji (Číslo smlouvy: 01920/2023/RRC). Hlavním cílem projektu s názvem ODÉR – Olfaktorický Dynamický Environmentální Reaktor je přiblížit veřejnosti pachy a vůně v zemědělství prostřednictvím Interaktivní laboratoře.

V rámci programu Podpora technických atraktivit v Moravskoslezském kraji byla z dotace Moravskoslezského kraje podpořena akce Fajne léto, kterou pořádalo pro veřejnost Národní zemědělské muzeum Ostrava dne 16. 9. 2023 ve spolupráci s Technotrasou.

Celková výše dotace poskytnuta Moravskoslezským krajem byla 250 000 Kč.

Podpora technických atraktivit v Moravskoslezském kraji 2022

V roce 2022 byla Národnímu zemědělskému muzeu Ostrava poskytnuta dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci programu Podpora technických atraktivit v Moravskoslezském kraji (Číslo smlouvy: 01750/2022/RRC). Hlavním cílem projektu s názvem Digitální revoluce v Zemědělství byla instalace interaktivního prvku s audiovizuální prezentaci ve výstavě Zemědělství 4.0, která návštěvníkům přibližuje Smart řešení v současném zemědělství. Aplikace prezentuje základními okruhy moderních technologií užívaných v tzv. precizním zemědělství.                                                                  

V rámci programu Podpora technických atraktivit v Moravskoslezském kraji byla z dotace Moravskoslezského kraje podpořena akce Fajne léto, kterou pořádalo pro veřejnost Národní zemědělské muzeum Ostrava dne 3.9.2022 ve spolupráci s Technotrasou.

Celková výše dotace poskytnuta Moravskoslezským krajem byla 250 000 Kč.

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.