Zveme vás na výjimečnou prohlídku nového depozitáře

NZM Čáslav
Datum vydání: 8. 11. 2021

Už 30. listopadu se dozvíte, co je za zavřenými dveřmi našeho nového Provozně nízkonákladového depozitáře, jehož výstavbu v Čáslavi právě úspěšně zakončujeme. Kdo to v našem muzeu v Čáslavi znáte, tak asi tušíte, že jde o tu velkou, modrou, moderní budovu vzadu v areálu. A právě na konci listopadu vám umožníme, abyste se do depozitáře výjimečně podívali i vy, naši návštěvníci. Jde o první centrální depozitář NZM a jsme na něj náležitě hrdí.

Školáci budou mít příležitost prohlédnout si depozitář s celou svou třídou a to hned od 8 hodin ráno nebo pak v 10 hodin v úterý 30. listopadu. Termíny prohlídek si rezervujte emailem na adela.capkova@nzm.cz.

Na ostatní se těšíme na komentované prohlídce depozitářem od 15 nebo od 16 hodin. Sraz zájemců je v areálu muzea před vchodem do depozitáře vždy 5 minut před začátkem prohlídky. Vstup zdarma.

Nové prostory depozitáře budou sloužit především pro pracoviště muzea v Praze, Čáslavi a na zámku Kačina a téměř polovinu podsbírek a fondů. Díky nim se zlepší podmínky pro uložení sbírkových předmětů a vznikne zde i kvalitní badatelské zázemí. Přímo v objektu depozitáře je i konzervátorko-restaurátorská dílna sloužící k ochraně i úpravě sbírkových předmětů. Aby se dřevěné předměty či předměty s dřevěnými částmi ukládaly do depozitáře „čisté“, vybudovali jsme zde zároveň i termokomoru. Toto zařízení umožňuje netoxickou likvidaci dřevokazného hmyzu.

Nenechte se dvakrát pobízet a přijďte na jedinečnou exkurzi do míst, která budou veřejnosti běžně uzavřena.

Provozně nízkonákladový depozitář Národního zemědělského muzeaKomentovaná prohlídka depozitářem pro školyZajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.