Zachraňme ovocné stromy i naši krajinu

NZM Ostrava
Datum vydání: 8. 11. 2021

Národní zemědělské muzeum v Ostravě připravuje pro své návštěvníky nejen výstavy a expozice, ale i vzdělávací programy pro školy. A právě programu Zachraňme ovocné stromy i naši krajinu se zúčastnili žáci 8. tříd ze základní školy Lichnov, okres Nový Jičín. 

Lektor programu Tony Skřipčák se vydal za žáky přímo do jejich školy. A že to nebude jen další nudná přednáška, se žáci přesvědčili záhy. Nejdříve se diskutovalo o tom, jak mohou ovocné stromy pomoci naší krajině, co to vlastně jsou ty staré a krajové odrůdy, a proč je dobré je zachraňovat. A pak už se šlo rovnou na věc. Rýče a lopaty, vymyslet vhodné umístění na školním pozemku, vyhrnout si rukávy. A za chvíli byl mladý stromek jabloně zasazen. Školní zahrada se tak rozrostla o jednu ze starých krajových odrůd, konkrétně jaderničku moravskou.

Jestli právě začínáte přemýšlet nad vhodným místem pro ovocný strom na vašem školním nebo obecním pozemku, zavolejte nám a objednejte si program i do vaší školy.

Rezervace programu je možná emailem nebo telefonicky:

 Bc. Petra Dudová,     petra.dudova@nzm.cz      776 623 799
Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.