Výstava Lékaři rostlin k vidění už jen do neděle 29. května

NZM Praha
Datum vydání: 12. 5. 2022

Pacientem lékaře je člověk, pacientem veterináře je zvíře, pacientem rostlinolékaře je rostlina. O tom, čím vším se rostlinolékaři ve své praxi zabývají, vypráví výstava Lékaři rostlin. Tu můžete v hlavní výstavní budově Národního zemědělského muzea v Praze zhlédnout už jen do neděle 29. května 2022. Tak ji nezmeškejte!

Výstava vás seznámí s ochranou kulturních rostlin a rostlinolékaři jako odborníky v této oblasti. Představí vám nejvýznamnější škůdce, choroby a plevele našich polí, luk nebo sadů. Ukáže, jak se za poslední dvě století proměnily postupy v ochraně rostlin: od čistě mechanických postupů ke stále složitějším a účinnějším chemickým látkám, které v posledních desetiletích doplňují nové šetrnější postupy integrované ochrany. Budete možná překvapeni, kam až sahá práce rostlinolékařů a jak moc jsou na nich závislé naše životy.

Podívejte se na videopozvánku k výstavě.

K výstavě vznikl ve spolupráci s Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským i doprovodný program pro střední školy. Poslední přednáška na téma Pesticidy – dobrý sluha, ale zlý pán se uskutečnila 6. dubna 2022.

Výstava na téma „Rostlinolékař“ v takovém rozsahu v Česku ještě nikdy nebyla, do její přípravy se zapojilo i mnoho vědeckých institucí a ústavů. Prohlédnout si ji můžete už jen do 29. května 2022.

Více informací o výstavě najdete zde.

 

Partnery výstavy jsou Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský a Výzkumný ústav rostlinné výroby, v. v. i. 

Poděkování patří Česká společnost rostlinolékařská, z. s.Česká akademie zemědělských věd Česká asociace ochrany rostlin.

Hlavním mediálním partnerem výstavy je Český rozhlas.Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.