Videoprocházka výstavou Tajemství dřeva

NZM Praha
Datum vydání: 1. 5. 2020

Přestože máme muzeum přes měsíc zavřené, za jeho zdmi se pro návštěvníky i nadále chystají výstavy, které vypráví někdy příběhy zemědělství, jindy příběhy umělců a jejich děl. Takovou je například výstava Tajemství dřeva. Jak probíhá výběr místa, příprava plánů a rozmístění exponátů? Co je na dřevě tajemného a co nám připomíná? Nahlédněte spolu s námi do hlubin umělcovy duše a vše se dozvíte.

Martin Patřičný je známý autor celé řady knih o dřevě a také výtvarník. Jeho nejstarší (Čarostřelec) a nejnovější (Báječná místa pohádek) umělecká díla se na výstavě potkávají s dalšími různorodými výtvory i sbírkovými předměty muzea. Všechna díla však mají společný element – jsou vytvořena z dřevin rostoucích v České republice.  Návštěvník si tak může vychutnat barevnou škálu výtvorů příjemnou na pohled i na dotek. Vidět zde můžete například dendrologický herbář, dřevěné sochy, mísy, nástroje, obrazy a jiné unikátní nápady zhmotněné ze dřeva.

Tajemství dřeva je zároveň vždycky tajemství nás, lidí. A jsou to tajemství, která jsme tisíce a tisíce let objevovali, hledali – a zase zapomínali.

Tajemství dřeva sice ve videoprocházce výstavou neodkryjeme, ale dozvíme se více o kouzlech, kterými Martina Patřičného očarovalo, o jeho texturách a variabilitě.

 Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.