Proč je zeleň nedílnou součástí moderních měst zjistíte v Ostravě

NZM Ostrava
Datum vydání: 10. 1. 2022

Proč je zeleň nedílnou součástí moderních měst? Jak ovlivňuje lidské zdraví a psychiku? Co je trendy v zelené infrastruktuře u nás a v zahraničí? Jak inovativní může být sázení stromů, když se do něj zapojí tři univerzity? A co můžeme my všichni udělat pro zlepšování ovzduší a životního prostředí?

Na tyto otázky si můžete společně s vašimi žáky 2. stupně ZŠ a studenty středních škol odpovědět na přednášce Zelená města, ovzduší a klimatická změna, kterou Národní zemědělské muzeum pořádá ve spolupráci s ústavem SOBIC. Přednáška se uskuteční ve dnech  3.  2., 17. 2. a 18. 2. 2022.

Na přednášce se kromě těchto otázek budeme zabývat například vlivy městské zeleně na čistotu ovzduší a odolnost vůči změnám klimatu nebo zelenými projekty na území Moravskoslezského kraje. Akce je spolufinancována v rámci projektu CLAIRO, který se výše uvedenými tématy podrobně zabývá.

 

Vyberte si termín přednášky a rerervujte si místo emailem nebo telefonicky:

 Bc. Petra Kempná,     petra.kempna@nzm.cz      776 623 799

 

Pro koho: žáci 2. stupně ZŠ a studenti středních škol

Délka: 60 – 90 min (lze přizpůsobit dle požadavků)

Kdy:  3.  2., 17. 2. a 18. 2. 2022 

Místo konání: Národní zemědělské muzeum Ostrava

Cena: 60 Kč/ žákZajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.