Přijďte tvořit na adventní dílny do NZM Ostrava

NZM Ostrava
Datum vydání: 28. 11. 2022

Přijďte si užít vánoční atmosféru na adventní dílny v NZM Ostrava, kde se na vás budeme těšit v sobotu 17. prosince 2022 od 13 do 18 hodin. Domů si odnesete originální vánoční ozdoby z přírodních materiálů, ale třeba i dárek pro vaše blízké.

Stále nevíte, čím udělat přátelům či kolegům pod stromečkem radost? Darujte jim ručně vyrobený sešit s autorskou ilustrací. Motiv se tiskne na kvalitní papír vysoké gramáže, dovnitř sešitu si vložíte recyklované listy, které jsou vhodné na poznámky i jako skicák na kreslení. Během dílny se dozvíte, jak si sešit vyrobit doma, a odnesete si i vlastní výtvor, který můžete přibalit k vánočním dárkům nebo ho věnovat jako drobnost třeba místo novoročenky.

Na adventních dílnách nebude chybět výroba vánočních dekorací. Sušené květy, šišky, žaludy, bukvice, kaštany a čerstvé zelené větvičky, z nichž budeme tvořit, nachystá Markéta Nováčková z Farmy ve Vsi a vlnu z valašských ovcí, ze které si vyrobíme ozdobu anděla, připraví dámy z Dílny U Beránka při rodinné usedlosti Bludička. Vlna je ručně ostříhaná, přebraná, praná i kramplovaná, sušená je na sluníčku nebo u pece.

A co by to bylo za Vánoce bez perníčků? Ty si ozdobíme pod vedením studentů Střední školy společného stravování z Ostravy-Hrabůvka, kteří perníčky i upekli. 

Na akci si budete moci také zakoupit výrobky studentů, drobné zeleninové výpěstky nebo přírodní ozdoby z Farmy ve Vsi.

Jednotlivé adventní dílny jsou zpoplatněny. Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.