Pradědečkův traktor zaburácí o prvním červnovém víkendu

NZM Čáslav
Datum vydání: 1. 4. 2023

Již 18. ročník této tradiční akce se bude konat první červnový víkend, tedy 3. a 4. 6. 2023 v Národním zemědělském muzeu Čáslav od 8 do 17 hodin. Těšte se na historické zemědělské stroje v chodu, ale i na spoustu doprovodných akcí, jak jste zvyklí z předchozích ročníků.

Celý víkend budou na předváděcí ploše v areálu muzea prezentovány v chodu vybrané historické traktory, sklízecí mlátičky a stabilní motory ze sbírek muzea i od soukromých sběratelů. Připraven je také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. 

Těšit se můžete na premiéru nově zrenovovaného traktoru Svoboda 7. K vidění bude jedinečný kus Zetor 26 s čtyřdobým motorem a výkonem 20,6. Na své si přijdou i milovníci zahraničních traktorů. Při této příležitosti budete mít možnost zhlédnout v chodu i stoletý motorový pluh Excelsior

Na předváděcí ploše se proženou ale i další české a zahraniční značky, jako jsou Svoboda, Škoda, německý Lanz Bulldog či americký McCormick. Držitelé řidičského oprávnění na traktor si budou moci na jednom z historických strojů vyzkoušet jízdu zručnosti.

Po celou dobu akce, budou zpřístupněny depozitáře traktorů, kombajnů, mlátiček a expozice Dřinu strojům? Dřinu strojům!

Aby toho nebylo málo, těšte se i na doprovodný program. Své kousky předvedou mistři na speciálně upravených horských kolech na své Trial show. O legraci i napětí se postarají skokani na skákacích botáchDěti si budou moci vyzkoušet svou šikovnost na dřevěných bagrech. V mobilní dílně COOL WOOD si děti pod dohledem zkušených lektorů vytvoří dřevěné výrobky, které si pak odnesou s sebou domů.

Samozřejmostí akce budou tradiční trhy s tematickým "traktorovým" zbožím, občerstvení a výborná káva.

Programem vás provede moderátor Michal Trnka.

Těšíme se na vás první červnový víkend v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi!

 Vstupné: plné 150 Kč, snížené 100 Kč, rodinné 400 Kč

Pradědečkův traktor 2023Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.