Oslavte práci lesníků na Lesnickém dnu na Ohradě

NZM Ohrada
Datum vydání: 6. 10. 2021

Kde jinde oslavit práci lesníků než v muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na loveckém zámku Ohrada? Na sobotu 9. října 2021 je pro vás připravený program pro celou rodinu, v němž se dozvíte mnohé z práce lesníků. Současný boj s kůrovcovou kalamitou se proměňuje v zakládání, udržování a zvelebování budoucích lesů. Přijďte se nejen o tom pobavit s odborníky.

Těšte se na venkovní výstavu fotografií Heleny Görnerové, která fotografuje práci koní a kočích v lese. Tu v 11 hodin doplní beseda s autorkou spolu s projekcí jejích fotografií. Dokonce si budete moct popovídat přímo s kočími, kteří se objevují na jejích fotografiích. A s živými ukázkami práce koní se pak můžete seznámit před zámkem.

Program Lesnického dne obohatí dřevorubecká show STIHL Timbersports® za účasti vicemistra světa Martina Komárka, který předvede své exhibiční vystoupení. Ukáže divákům disciplíny jako je sekání ve výšce Springboard nebo disciplína Hot Saw – řezání s pilou o výkonu 70 koní. V rámci programu má připravena dvě vystoupení a to od 12 a od 14 hodin.

Kurátor sbírek Mgr. Rudolf Šimek z Podbrdského muzea vám ve 13 hodin na své přednášce představí stroj na výrobu šindelů, tzv. šindelku, který je dílem K. D. Gangloffa, českého lesníka a vynálezce, přezdívaného lesní Archimédes. 

15 hodin potěšíme všechny malé i velké loutkovou pohádkou Malý pán, kterou pro vás zahraje Divadlo B

Během dne se budete moci podívat na lesnické filmy, ukázky lesní pedagogiky formou kvízů a soutěží, prohlédnout si zajímavosti ze sbírek NZM, ukázky ručního opracování dřeva, ukázky výroby dřeváků, dřevěných koryt, výrobu šindelů a ukázky dřevosochání.

Celý program bude doprovázet kapela MARKAZÍNI, soubor mysliveckých trubačů. Jejich písně spolu s videoklipy jako je Kůrovec song – brouka hledej či Zalesňovací jistě mnozí znáte.

Pojďte s námi oslavit každodenní činnost lesníků při udržování a ochraně lesů a připomenout si, jak důležitá je práce lesníků v hospodářských lesích a jak nezbytnou surovinou dřevo z našich lesů je.

 

Akce začíná už v 9 hodin ráno před zámkem a na jeho nádvoří. Vstup na akci je zdarma. V případě návštěvy muzea platí vstupné dle ceníku.Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.