Odborné výbory ICOM zasedaly i v našem muzeu

NZM Praha
Datum vydání: 25. 8. 2022

Ve čtvrtek 25. 8. 2022 se v našem Národním zemědělském muzeu Praha konala 2 zasedání výborů ICTOP (Mezinárodní výbor pro vzdělávání) a INTERCOM (Mezinárodní výbor muzejního managementu), oboje v rámci 26. Generální konference ICOM. Příležitost pohovořit si o konkrétních situacích v muzeích po celém světě, ale i možnost prohlédnout si naše muzeum, u nás využilo téměř stovka účastníků konference. 

Mezinárodní rada muzeí – ICOM – je celosvětová muzejní asociace. Poskytuje muzeím a muzejníkům národní, mezinárodní i regionální prostor pro dialog a výměnu etických standardů a inovací. Národní zemědělské muzeum se stalo jedním ze spolupořadatelů 26. Generální konference ICOM, která se uskutečnila v týdnu od 20. do 28. 8. 2022 v Praze.

 Prohlédněte si fotografie z návštěvy účastníků konference v muzeu vinařství, zahradnictví a krajiny ve Valticích zde.

 A jaký byl slavnostní Zahajovací večer 26. Generální konference ICOM, který se konal v našem Národním zemědělském muzeu a sousedním Národním technickém muzeu? Na fotografie z večera se podívejte zde.Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.