Máme otevřeno a těšíme se na vás!

NZM Čáslav
Datum vydání: 27. 3. 2020

Sezona 2020 v muzeu zemědělské techniky začala letos 26. května kvůli stavbě nového depozitáře v areálu muzea. 

Od úterý 26. května si můžete prohlédnout novou výstavu Klukovský sen – Osadníci a krajina v hračkách, a to až do konce sezony, tedy do 31. října.

Nejoblíbenější akci našeho muzea, červnový Pradědečkův traktor, jsme byli bohužel nuceni pro letošek zrušit. Vymýšlíme pro vás jinou akci na podzim, nechte se překvapit.

Stavíme nový depozitář

Důvodem prodloužení uzavírky muzea je výstavba nového nízkonákladového depozitáře, který  bude sloužit k uložení sbírkových předmětů, jež jsou nyní uloženy na jednotlivých pobočkách muzea. Jedná se o projekt Integrovaného regionálního operačního programu s finanční podporou z Evropské unie. Národní zemědělské muzeum v současné chvíli nedisponuje centrálním depozitářem a sbírkové předměty jsou uloženy na jednotlivých pobočkách, stávající depozitární prostory nejsou vyhovující a neumožňují efektivní ochranu sbírkových předmětů odpovídající zákonu. 

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout postup stavby a vizualizace tohoto depozitáře.

Těšíme se na vás od 26. května!

 
Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.