Národní hřebčín Kladruby nad Labem chová starokladrubské koně v hřebčíně v Kladrubech nad Labem a v hřebčíně ve Slatiňanech. Hřebčín v Kladrubech nad Labem se nachází v památkové zóně Kladrubské Polabí, slatiňanský hřebčín je součástí památkové zóny Slatiňansko-Slavicko. V obou případech se jedná o komponovanou kulturní krajinu a to v Kladrubech pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní, ve Slatiňanech pro potřeby lovecké reprezentace majitelů panství ve vazbě na zámek ve Slatiňanech, ale i pro chov a výcvik koní. V národním hřebčíně je aplikován tradiční způsob chovu koní, ten má významný vliv na udržení původní podoby komponované kulturní krajiny.

Přednášející Ing. Jiří Machek pochází z Kladrub nad Labem a u koní pracuje už od roku 1993. Několik let pracoval v oboru v soukromém sektoru, rovněž i v Nizozemí, aby se nakonec vrátil do Kladrub, kde od roku 2013 působí ve funkci ředitele Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Přednáška Chov a výcvik starokladrubského koně v Kladrubech nad Labem a Slatiňanech je součástí cyklu doprovodných přednášek k výstavě Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem.

1. 1. – 23. 12. Út–Ne 9:00–17:00

Zobrazit celou otevírací dobu objektu

Vstupné

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.