Chcete vědět, co se děje ve státních lesích? Provedeme vás novou expozicí, kterou v našem muzeu otevírají Lesy ČR. Expozice přináší návštěvníkům přehled jednotlivých programů, které navrací tvář lesům v majetku státu, postiženým kůrovcovou kalamitou nebývalých rozměrů.

Celou expozicí vás provází průvodce, od kterého se dozvíte základní informace o lesnictví i aktuálních tématech – o kůrovcové kalamitě, o obnově zasažených porostů či přirozené pestré dřevinné a věkové skladbě porostů.

Průvodci jsou studenti Lesnické fakulty ČZU v Praze.

Jednotlivá témata cesty expozicí

Sázíme lesy nové generace představuje, jak a kde se připravují sazenice dřevin, i jak se jako dobrovolníci můžete zapojit do dnů za obnovu lesa a sázet stromky společně s lesníky. Vracíme vodu lesu vás seznámí s úpravami, které v lesích zmírňují dopady sucha – obnovované studánky, mokřady, rybníky či potoky navracené zpět do svých přirozených toků. Vracíme koně lesu odkazuje na návrat k šetrnému a přírodě blízkému hospodaření v nepřístupných lesních terénech. Na důležitost dravců, přirozených predátorů hlodavců v lesní krajině upozorňuje téma Vracíme sovy do lesa.

Součástí expozice je také virtuální prohlídka, kde se prostřednictvím brýlí s virtuální realitou ocitnete na pěti skutečných lesních lokalitách a uvidíte zde, jak se v průběhu času budou vyvíjet porosty po kůrovcové kalamitě.

Cílová skupina
1. třída ZŠ, 2. třída ZŠ, 3. třída ZŠ, 4. třída ZŠ

Počet žáků
30 žáků

Cena
60 Kč/ žák

On-line rezervace
 

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.