Na DNI S TECHNOTRASOU se můžete projet například parním vláčkem, naučit se správně čepovat pivo, nebo si zkusit upéct štramberské ucho! A nejen to, čeká na vás skvělý program pro celou rodinu, malování na obličej, tetování a hudba.

Pro návštěvníky jsme na tento den připravili zážitkovou jízdu na vlečce Motorbotu PF-62. Jedná se o jednonápravový traktor, který byl určen pro práci v zahradnictvích, zelinářstvích, ve školkách, sadech, parcích a v zemědělských provozech. Stroj bylo možné používat pro dopravu, orbu, kultivaci, frézování půdy, sečení trávy, ale také pro řezání dřeva, vrtání jam nebo pro pohon drobných strojů. Motorbot byl vyráběn společností Agrostroj Prostějov, n. p. Pohonnou jednotku vyrobila společnost n. p. Motor České Budějovice. Jedná se vzduchem chlazený dvoutaktní jednoválec. Tažná síla byla podle terénu 150–300 kg.

Pro návštěvníky jsme na tento den připravili zážitkovou jízdu na vlečce Motorbotu PF-62.Motorbot se  proslavil scénou ve filmu Slavnosti sněženek (režie Jiří Menzel, r. 1983). „To je dost, žes nás taky jednou vyvez.“ (scéna s Boženou Holišovou a Rudolfem Hrušinským)

 VSTUPNÉ ZDARMA

Národní zemědělské muzeum Ostrava je součástí projektu Technotrasa – surová krása. Projekt propojuje unikátní místa, na kterých návštěvníky čekají výjimečné zážitky připomínající výraznou technickou a řemeslnou minulost severní Moravy a Slezska.

Technotrasa ukazuje nejen surovou krásu kraje, ale přibližuje také autentické příběhy průmyslníků, hutníků, horníků, rolníků, textilníků, železničářů, kloboučníků, lesníků, mlynářů či vojáků. Zapojená místa interaktivní formou představují řemesla a unikátní místa úzce spjatá s technikou a starými řemesly.

2. 1. – 23. 12. Po–Ne 10.00–18.00

Zobrazit celou otevírací dobu objektu

Vstupné

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.