A co spolu budeme vytvářet?

  • tvorba anděla z vlny původního plemene Valašské ovce / 20 Kč
  • výroba vánočního svícnu z přírodních materiálů / 50 Kč
  • zdobení vánočních perníčků / 30 Kč
  • ruční výroba sešitu / 50 Kč

Nevíte, čím udělat blízkým či kolegům radost? Ušijte jim ručně vyráběný sešit s autorskou ilustrací. Motiv je tištěn na grafickém papíře vysoké gramáže a zajistí jeho autenticitu. Dozvíte se, jak sešit vyrobit v domácích podmínkách a odnesete si s sebou vlastní výtvor, který můžete přibalit k vánočním dárkům, či jako pozornost místo PF. Uvnitř sešitu si sami vložíte recyklované listy, které jsou vhodné nejen na poznámky, ale také jako skicák.

Vyrábět budeme i vánoční dekorace. Sušené květy, šišky, žaludy, bukvice, kaštany a čerstvé zelené větvičky na vánoční dekoraci pro vás nachystá Markéta Nováčková z Farmy ve Vsi.

Vlnu z Valašských ovcí na vánoční tvoření připravily dámy z Valašská ovce z Bludičky a Dílna U Beránka. Vlna je ručně ostříhaná, ručně přebraná, ručně praná, sušená je na sluníčku nebo u pece a kramplovaná. Z vlny si vyrobíme anděla, kterého si pak můžete pověsit třeba na stromeček.

A co by to bylo za Vánoce bez perníčků? Ty si ozdobíme pod vedením studentů Střední školy společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, kteří pro vás perníčky i upekli. 

Na akci si také budete moci zakoupit výrobky studentů Střední školy společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, drobné zeleninové výpěstky a přírodní ozdoby z Farmy ve Vsi.

2. 1. – 23. 12. Po–Ne 10.00–18.00

Zobrazit celou otevírací dobu objektu

Vstupné

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.