Celou expozicí vás provází průvodce, od kterého se dozvíte základní informace o lesnictví i aktuálních tématech – o kůrovcové kalamitě, o obnově zasažených porostů či přirozené pestré dřevinné a věkové skladbě porostů.

Jednotlivá témata cesty expozicí

Sázíme lesy nové generace představuje, jak a kde se připravují sazenice dřevin, i jak se jako dobrovolníci můžete zapojit do dnů za obnovu lesa a sázet stromky společně s lesníky. Vracíme vodu lesu vás seznámí s úpravami, které v lesích zmírňují dopady sucha – obnovované studánky, mokřady, rybníky či potoky navracené zpět do svých přirozených toků. Vracíme koně lesu odkazuje na návrat k šetrnému a přírodě blízkému hospodaření v nepřístupných lesních terénech. Na důležitost dravců, přirozených predátorů hlodavců v lesní krajině upozorňuje téma Vracíme sovy do lesa.

Součástí expozice je také virtuální prohlídka, kde se prostřednictvím brýlí s virtuální realitou ocitnete na pěti skutečných lesních lokalitách a uvidíte zde, jak se v průběhu času budou vyvíjet porosty po kůrovcové kalamitě.

Cílová skupina
3. třída ZŠ, 4. třída ZŠ, 5. třída ZŠ, 6. třída ZŠ, 7. třída ZŠ, 8. třída ZŠ, 9. třída ZŠ, Střední škola, Mateřská škola, Mateřská škola předškoláci, 1. třída ZŠ, 2. třída ZŠ

Počet žáků
max 30

Cena
80 Kč/ žák

On-line rezervace
 

Organizační pokyny

Rezervace programu je možná přes online formulář programu. Pokud od nás neobdržíte e-mailem potvrzení Vaší rezervace do 24 hodin, zkontrolujte spam i hromadnou poštu, následně nás prosím kontaktujte e-mailem na lektor@nzm.cz. V případě dotazů volejte na tel. číslo +420 770 155 512.

Pokud váš počet žáků překračuje uvedené maximum, rozdělte prosím třídu na dvě skupiny (platíte za žáka, ne za program), anebo předem telefonicky kontaktujte lektora.

Do muzea dorazte s předstihem min. 15 minut, abyste stihli zakoupit lístky a připravit děti (WC, šatny apod.). Ve vstupní hale najdete pokladnu, WC i šatny. Tam vás také vyzvedne lektor. 

Při zpoždění větším než 30 minut se vám lektor kvůli navazujícím programům nebude moci věnovat. Jako náhradní řešení v těchto případech nabízíme samoobslužné pracovní listy (za program neplatíte).

Po celou dobu pobytu v muzeu nese za žáky odpovědnost pedagogický doprovod.

Nemůžete se lektorům dovolat? Nejspíš jsou všichni vytíženi. Zkuste to později nebo volejte na pokladnu muzea, tel. +420 720 949 282. Děkujeme za pochopení.

Více informací naleznete v dokumentu ke stažení níže na této stránce.

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.