Víte, že Česká republika má svůj Národní tým kuchařů a cukrářů? A tušili jste, že existuje dokonce kuchařská olympiáda? Jak tým vznikl, kdo jsou jeho členové, proč trénují právě v zemědělském muzeu nebo jak vymýšlejí soutěžní menu? To všechno se během programu dozvíte.

Povídání s Tomášem Poppem, manažerem Asociace kuchařů a cukrářů ČR, a Jitkou Sobotkovou, kurátorkou Gastronomie Národního zemědělského muzea, na téma:

  • kulinární dědictví,
  • sezónní suroviny,
  • tradiční zemědělské svátky,
  • zkušenosti ze světových soutěží.

Během edukačního programu bude probíhat trénink Národního týmu kuchařů a cukrářů. Můžete tak za prosklenou stěnou pozorovat profesionály při práci a třeba se jich i na něco zeptat.

Program je určen pro žáky středních škol nejen gastronomického zaměření.

Program bude probíhat ve školním roce 2024/2025.

Cílová skupina
Střední škola

Délka
75 minut

Počet žáků
max 25


Organizační pokyny

Rezervace programu je možná přes online formulář programu. Pokud od nás neobdržíte e-mailem potvrzení Vaší rezervace do 24 hodin, zkontrolujte spam i hromadnou poštu, následně nás prosím kontaktujte e-mailem na lektor@nzm.cz. V případě dotazů volejte na tel. číslo +420 770 155 512.

Pokud váš počet žáků překračuje uvedené maximum, rozdělte prosím třídu na dvě skupiny (platíte za žáka, ne za program), anebo předem telefonicky kontaktujte lektora.

Do muzea dorazte s předstihem min. 15 minut, abyste stihli zakoupit lístky a připravit děti (WC, šatny apod.). Ve vstupní hale najdete pokladnu, WC i šatny. Tam vás také vyzvedne lektor. 

Při zpoždění větším než 30 minut se vám lektor kvůli navazujícím programům nebude moci věnovat. Jako náhradní řešení v těchto případech nabízíme samoobslužné pracovní listy (za program neplatíte).

Po celou dobu pobytu v muzeu nese za žáky odpovědnost pedagogický doprovod.

Nemůžete se lektorům dovolat? Nejspíš jsou všichni vytíženi. Zkuste to později nebo volejte na pokladnu muzea, tel. +420 720 949 282. Děkujeme za pochopení.

Více informací naleznete v dokumentu ke stažení níže na této stránce.


Lektorský program Kuchaři vaří v muzeu

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.