NZM Kačina – pro příměstské tábory

Pořádáte na prázdniny 2024 příměstský tábor a hodila by se vám zajímavá vzdělávací aktivita pro děti školního věku? Navštivte zámek Kačina, jednu z národních kulturních památek.


O ZÁMKU

Zámecká budova ve tvaru otevřené podkovy se nachází jen malý kousek od Kutné Hory, ve volné krajině u obce Svatý Mikuláš. Zámecké expozice nabízejí možnost seznámit se s historií rodu Chotků a pokochat se architektonickými krásy Kačiny. Děti pak pravděpodobně nadchnou venkovní prostory v přilehlém okolí zámku. Zámecký park na Kačině je starší než samotný zámek. Chotkové nechali do parku vysázet cizokrajné dřeviny jako tyrolské modříny či jedlé kaštanovníky, akáty či pinie nebo moruše. S dětmi se lze vydat na naučnou stezku zámeckým parkem, která čítá necelý 1 km a 10 informačních panelů, kde se děti dozví zajímavé informace o fauně a flóře, která se v této oblasti vyskytuje nebo v minulosti vyskytovala. V parku je též nainstalován zabydlený čmelín, čili lze čmeláky pozorovat a nebo se vydat na naučnou stezku Ze života hmyzu. Navštívit lze také zámecký skleník s velkým akváriem a třemi vodními nádržemi, ve kterých lze zahlédnout tropické rybky. Ve skleníku lze natrefit také na ropuchy, skokany a nebo dokonce rosničku zelenou.

 

INFORMACE PRO VEDOUCÍ PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ:

  • Dětem do věku 15 let včetně bez doprovodu dospělé osoby je vstup do areálů NZM zakázán. Dbejte proto, prosím, na to, aby se děti pod 15 let věku nepohybovaly po budově bez dozoru.
  • Zámek Kačina je otevřen v období 1. 5. - 30. 9. každý den od 9:00 do 17:00.
  • Zevrubnější info a on-line vstupenky na prohlídky najdete ZDE

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.