Hrubosrstý ohař s velkou odolností vůči nepříznivým klimatickým podmínkám a upotřebitelný k lovu v členitých honitbách se střídavým charakterem pole, les a voda. Pes s obrovskou zásobou energie, který potřebuje pohyb a miluje zapojení do lovu. Je tzv. „stavěcím“ psem, tedy určený k tomu aby zvěř vyslídili nebo při lovu obezřetně, ale pevně „vystavili“ – upozornili lovce na přítomnost zvěře bez toho, aniž by ji přímo lovili či pronásledovali.

V našem lektorském programu vám tohoto pejska představíme, naučíte se znát jeho úkoly v kynologické práci a zábavnou formou se dozvíte mnoho zajímavostí z fousčí historie i současnosti. Český fousek nás v tomto programu naučí trochu českého dějepisu a také genetiky.

A kdo bude mít štěstí, tomu ukážeme i živého pejska s jeho pánem. Ale jen, když budou mít čas, tak plánujte a objednávejte se předem na návštěvu našeho muzea.

Objednávkyivana.kinska@nzm.cz , telefon +420 770 183 117, +420 778 111 300

Uveďte prosím počet a věk žáků + preferovaný termín a čas (lektorské programy nabízíme v úterý, ve středu a ve čtvrtek; ve výjimečných případech lze domluvit jiný den). Na požádání vystavíme fakturu.

Lektorský program probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci oslav výročí narození G. J. Mendela.

Cílová skupina
Mateřská škola, 1. třída ZŠ, 2. třída ZŠ, 3. třída ZŠ, 4. třída ZŠ, 5. třída ZŠ, 6. třída ZŠ, 7. třída ZŠ, 8. třída ZŠ, 9. třída ZŠ, Střední škola

Délka
45 minut, 90 minut

Počet žáků
minimálně 5

Cena
45 min: 40 Kč, 90 min: 50 Kč

Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Člověk a příroda, Člověk a svět práce

Partneři

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.