NZM Valtice – pro příměstské tábory

Pořádáte na prázdniny 2024 příměstský tábor a hodila by se vám edukační aktivita pro děti školního věku? Navštivte NZM Valtice, muzeum nejen vinařství, ale i zahradnictví a krajiny.


O MUZEU:

V muzeu najdete například interaktivní expozici Krajina Lednicko-valtického areálu či Tajemný život v půdě. Na nádvoří muzea najdete venkovní posezení a pavilon se sezonními výstavami. Muzeum skýtá návštěvníkům možnost poznávání doslova všemi smysly, a to formou zážitků a smyslových vjemů – kromě zraku a sluchu mohou návštěvníci zapojit i hmat a čich. Děti i dospělí se v rámci expozic mohou seznámit s místní faunou i flórou a zdejšími architektonickými památkami spjatými s knížecím rodem Lichtenštejnů

Nejen děti, ale i dospělý doprovod, stoprocentně ocení Pocitový chodník na nádvoří muzea, kde lze bosou nohou vnímat nejrůznější přírodní povrchy. Pokochat smysly můžete i na výstavě balkonových květin a letniček, mezi kterými jsou ukryty modely hmyzu v nadživotní velikosti. Na nádvoří muzea se nachází nádrž s živými rybami a je zde možnost venkovního posezení.
 

INFORMACE PRO VEDOUCÍ PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ:
  • Dbejte, prosím, na to, aby se děti pod 15 let věku nepohybovaly po budově bez dozoru.
  • Muzeum je v období 1. 5. - 30. 9. otevřeno každý den od pondělí do neděle od 9:00 do 17:00.

    Otevírací doba a další informací ZDE

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.