NZM Čáslav – pro příměstské tábory

Pořádáte na prázdniny 2024 příměstský tábor a hodila by se vám edukační aktivita pro děti školního věku? Navštivte NZM Čáslav, muzeum zemědělské techniky.


O MUZEU:

Navštivte unikátní sbírku historických traktorů, parních oraček a dalších zemědělských strojů tuzemské a zahraniční výroby. Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi je pobočkou NZM Praha se specializací na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. Expozice a zpřístupněné depozitáře se nacházejí na úctyhodné ploše 2200 m².

Dobrým důvodem pro návštěvu je také oblíbená pumptracková dráha. Jedná se o uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možné projíždět i bez šlapání. Jezdec získává a udržuje rychlost takzvaným pumpováním na vlnkách a klopených zatáčkách. Princip pumptracku tedy spočívá v tom, že kolo je poháněno setrvačností a jezdec mu v tom pomáhá pohybem těla a střídavým tlakem na přední a zadní kolo – pumpováním. Díky této technice jezdec získává nové dovednosti na nerovném povrchu a učí se pozornější a přesnější jízdě. Jedná se sice o pumptrackovou dráhu, ale vyzkoušet si ji může každý cyklista na jakémkoliv kole. Přístup na dráhu je volný bez časového omezení. Prosíme návštěvníky pumptrackové dráhy o dodržování provozního řádu.

INFORMACE PRO VEDOUCÍ PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ:
  • Dětem do věku 15 let včetně bez doprovodu dospělé osoby je vstup do areálů NZM zakázán. Dbejte proto, prosím, na to, aby se děti pod 15 let věku nepohybovaly po budově bez dozoru.
  • Otevřeno v NZM Čáslav je v období 1. 5. - 30. 9. 2024 od úterý do neděle od 9:00 do 17:00. Poslední prohlídka začíná v 16:30 hodin. Vzhledem k velikosti muzea doporučujeme vyhradit si na prohlídku alespoň hodinu (a do muzea přijít tedy nejpozději v 16 hodin).
  • Více info o pobočce ZDE

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Vyberte si přesně ten obsah, který vás zajímá. My vám občasně zašleme souhrnné novinky a informace ze světa Národního zemědělského muzea.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.