Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Publikace

Zaměstnanci Národního zemědělského muzea vykazují bohatou publikační činnost, která reflektuje základní směry výzkumu, korespondující s jeho jednotlivými pobočkami: Čáslav – Muzeum zemědělské techniky, Kačina – Muzeum českého venkova, Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, Valtice – Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny.

> Ediční plán NZM

  Publikace Zahrada Evropy

Kromě neperiodických publikací muzeum vydává časopis Prameny a studie. Vychází dvakrát až třikrát ročně a nabízí studie z rozličných tematických okruhů přispívající k poznání širších souvislostí ve vývoji zemědělství, lesnictví, potravinářství aj.

Publikace Národního zemědělského muzea lze zakoupit na jednotlivých pobočkách muzea nebo si je objednat online prostřednictvím objednávkového formuláře, který najdete u popisu jednotlivých publikací. Pro objednávku více publikací najednou použijte prosím online formulář pro objednávku více publikací. Cena poštovného a balného po ČR pro jednu publikaci činí 180 Kč, pro dvě a více publikací 250 Kč. Starší publikace si lze stáhnout v pdf.