Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

Resortní dny

resortní dny NZMPrvní neděle v měsíci – pro zemědělce vstup zdarma

V Národním zemědělském muzeu mají každou první neděli v měsíci vstup zdarma všichni, jejichž pracovní náplní je zemědělství.

Vinaři, ovocnáři, potravináři i úředníci

Stejně jako loni, i letos zve muzeum na prohlídku svých expozic všechny zemědělce, vinaře, ovocnáře, potravináře, rybníkáře, rybáře, lesníky, myslivce, včelaře, zahrádkáře, pracovníky Ministerstva zemědělství, resortních výzkumných organizací a další, jejichž společným jmenovatelem je zemědělství.

Zemědělské muzeum pro zemědělce

Cílem resortních dní je snaha Národního zemědělského muzea nabídnout lidem, kteří spoluvytvářejí současný obraz zemědělství, nejen příjemný čas strávený s rodinou, ale i možnost neformálního vzájemného setkávání s lidmi z různých zemědělských oborů.

Naší snahou je zpřístupnit Národní zemědělské muzeum a jeho expozice co nejširší odborné veřejnosti a ukázat možnosti využití naší prezentační, sbírkotvorné i vědecké činnosti. Muzeum má za cíl stát se výkladní skříní celého resortu zemědělství. Zabýváme se historií a tím, jak ovlivňuje naši současnost, stejně tak se musíme ptát, jaký vliv bude mít současnost na naši budoucnost.

Muzeum usiluje o to být skutečně živou institucí, jejímž prostřednictvím mohou resortní partneři prezentovat výsledky své činnosti, svou práci a otevírat nová témata.

Volný vstup pro celou rodinu

Všichni návštěvníci, kteří využijí v kterýkoli resortní den možnosti prohlídky, získávají po prokázání příslušnosti (stačí ústní potvrzení) k zemědělskému stavu vstupenku ve výši jednorázového rodinného vstupného, a mohou tak navštívit všechny přístupné expozice Národního zemědělského muzea.

Nejen v Praze

Resortní dny pořádáme nejen v Praze, ale od dubna do října také na ostatních pobočkách Národního zemědělského muzea, tedy ve Valticích, v Čáslavi, na zámku Ohrada a na zámku Kačina.

 

Resortní dny v roce 2019 probíhají pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.