Vzdělávání a zábava

Zámkové hry

Skryté poklady Letenských sadů

Víte, že Letenskou stráň v minulosti pokrývaly rozsáhlé vinice a historie mnohých z nich se začala psát ještě dříve, než král Karel IV. rozkázal pražské okolí štěpením vinné révy zušlechtit? A víte, že od Vltavy k Letenskému zámečku vedly v minulosti jezdicí schody? Podobných zajímavostí, které se týkají Letenských sadů, je nepočítaně. Pojďte s námi alespoň některé z nich objevit v první ze série našich „zámkových her“ v pražské zeleni.

Cílová skupina: 
Aktivita je určena pro věkově smíšené skupiny. Děti si tuto hru užijí přibližně od 12 let výše.

Časová náročnost: cca 90 minut

Co s sebou:
Na cestu se vybavte plně nabitým mobilním telefonem s připojením k internetu, tužkou a kusem papíru na poznámky. Pro zahájení hry není nutné stahovat jakoukoliv novou aplikaci, vše běží plně online. Texty, mapky a souřadnice vás povedou po stanovištích s rozličnými úkoly a na konci cesty čeká úkryt se zakódovaným zámkem a pro každého účastníka i malé překvapení.

Kde začít:
Místo, kde trasa začíná (zobrazí se po načtení QR kódu), se nachází nedaleko zastávky Strossmayerovo náměstí, tramvají číslo 1, 6, 8, 12, 17, 25 a 26, nebo je pěšky dostupná do 10 minut také ze stanice metra „C“ Vltavská.

Upozornění:
Hru nedoporučujeme hrát v noci a při snížené viditelnosti.

Vykoukněte z okna, oblečte se podle aktuálního počasí, načtěte telefonem QR kód a vzhůru do terénu.