Vzdělávání a zábava

Aktivity pro příměstské tábory

Pořádáte příměstský tábor a hledáte zábavný program pro děti? Navštivte s dětmi Národní zemědělské muzeum v Praze a užijte si společně aktivity, které právě pro ně muzeum připravilo.

Vsaďte na jistotu a zbavte se starostí s rozmary počasí. S námi se zabavíte ve dnech zalitých sluncem stejně jako za deště. Kvízová hra v budově či hádanky a šifry na čerstvém vzduchu, nebo snad Praha jako na dlani ze střechy muzea a zemědělské zajímavosti z minulosti i současnosti? Rádi vás v muzeu uvítáme a překvapíme vás přátelskými cenami připravených programů i jejich originální formou.

Těšíme se na vás od 5. července do 4. září každý den v týdnu kromě pondělků.

 

Kvízová hra po muzeu – Objev zapomenutého géniaObjev zapomenutého génia – kvízová hra po muzeu s chytrým mobilním telefonem (ideální pro případ špatného počasí)

Chtěli jste s dětmi jít do terénu, stopovat fáborky a řešit úkoly, ale počasí tomu zrovna dneska nepřeje? Ať už je venku 30°C nebo prší, přijďte si zahrát do budovy NZM hru s úkoly a šiframi. Hra je určena dětským kolektivům i jednotlivcům.

Více o kvízové hře po muuzeu

 

terénní zámková hra Skryté poklady Letenských sadů Skryté poklady Letenských sadů (terénní zámková hra v parku s výhledy na město)

Pomocí indicií, které vám bude dodávat mobilní telefon, budete objevovat cestu, kterou se máte ubírat. Na cestě vás čekají stanoviště s úkoly zamčenými šifrou či zámkem. Troufnete si?

Více o terenní zámkové hře

 

 lektorský program Co roste na poli Co roste na poli (program pro skupiny s lektorem)

I uprostřed velkoměsta můžete nahlédnout do zemědělské krajiny v naší živé badatelně na střeše muzea. V programu probíhajícím na střešním políčku se seznámíte se základními plodinami a jejich významem pro každodenní život, vyzkoumáte, k čemu je v praxi šlechtitelství a jak s tím souvisí změna krajiny.

Více o programu Co roste na poli

 

lektorský program Myslivost Myslivost (program pro skupiny s lektorem)

Potkali jste někdy v lese myslivce? Víte, které činnosti v lesích takový myslivec dělá? A nepletete si ho náhodou s lesníkem? Pokud vás zajímá, co se pod pojmem česká myslivost ve skutečnosti skrývá, navštivte náš lektorský program Myslivost a staňte se na okamžik pomocníkem myslivce.

Více o programu Myslivost

 

Lesnictví lektorský programLesnictví (program pro skupiny s lektorem)

Zajímá vás, co se děje uvnitř lesa? Kdo se v České republice stará o lesy a kdo o zvěř? Jaký je rozdíl mezi lesníkem a myslivcem? Pokud ano, zveme vás na náš lektorský program / komentovanou prohlídku, kde se dozvíte mnoho zajímavostí z lesa.

Více o programu Lesnictví