Příběh zemědělství – Praha

Vzdělávání a zábava

Poznávejte a bavte se

Národní zemědělské muzeum v Praze nabízí vzdělávací programy pro školy a řadu aktivit pro širokou veřejnost. Pořádáme programy v budově muzea, ale také ve školách nebo v terénu. Ke stažení vám nabízíme také sérii Obrázkových statistik a další edukativní materiály.

 AKTIVITY PRO PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY – Pořádáte příměstský tábor a hledáte zábavný program pro děti? Navštivte s dětmi Národní zemědělské muzeum v Praze a užijte si společně aktivity, které pro děti muzeum připravilo.

 TÝDEN OBJEVŮ – Příměstský tábor NZM Praha – Přihlaste vaše děti na příměstský tábor pořádaný Národním zemědělským muzeem. V průběhu týdne poznají formou hravých aktivit nejen expozice v budově, ale podívají se i do přírody, kde pro ně budou připraveny poznávací hry, naučné stezky, či workshopy. Nechte vaše děti o prázdninách objevovat. Vybrat můžete ze 2 termínů.

 ZÁMKOVÉ HRY – pro veřejnost chystáme sérii terénních kvízových her v pražské přírodě. Každá hra se skládá z několika zastavení, kde na účastníky čekají nejrůznější úkoly. Ke hře stačí nabitý mobilní telefon, tužka a papír. Více informací najdete u konkrétních her.

 LEKTORSKÉ PROGRAMY PRO ŠKOLY – jsou určené pro školní kolektivy od mateřských škol po druhý stupeň základních škol. Nabízíme tři typy programů – v muzeu, ve školách a v terénu. Programy probíhají od úterý do pátku a je nutná předchozí rezervace. Více informací najdete u konkrétního programu.

 PRACOVNÍ LISTY A PUBLIKACE – jsou určené jak pro děti, tak pro dospělé, kteří se chtějí odlehčenou formou dozvědět zajímavosti z oboru zemědělství, myslivosti a lesnictví, rybářství nebo vodního hospodářství. Své znalosti si mohou ověřit také v badatelských listech.