Příběh zemědělství – Praha

Vzdělávání a zábava

Poznávejte a bavte se

Národní zemědělské muzeum v Praze nabízí vzdělávací programy pro školy a řadu aktivit pro širokou veřejnost. Pořádáme programy v budově muzea, ale také ve školách nebo v terénu. Ke stažení vám nabízíme také sérii Obrázkových statistik a další edukativní materiály.

 LEKTORSKÉ PROGRAMY PRO ŠKOLY – jsou určené pro školní kolektivy od mateřských škol po druhý stupeň základních škol. Nabízíme tři typy programů – v muzeu, ve školách a v terénu. Programy probíhají od úterý do pátku a je nutná předchozí rezervace. Více informací najdete u konkrétního programu.

 TEMATICKÁ DOPOLEDNE PRO ŠKOLY – programy pro školní skupiny zaměřené na významné dny a svátky související se zemědělstvím. Programy probíhají pouze dopoledne v určené dny. Podrobnější informace a odkaz na rezervaci najdete u jednotlivých programů.

 BADATELSKÝ KROUŽEK NZM – kroužek pro všechny děti, které zajímají rostliny a zvířata, rády zkoumají, jak fungují věci kolem nás a nejraději to ověřují praxí. Probíhá v Národním zemědělském muzeu Praha a jeho okolí a to v období od 14. 2. 2023 do 13. 6. 2023.

 ZÁMKOVÁ HRA – Hra se skládá z několika zastavení, kde na účastníky čekají nejrůznější úkoly. Ke hře stačí nabitý mobilní telefon, tužka a papír. Hru je možné zakoupit na pokladně muzea kdykoliv v otevírací době.

 PRACOVNÍ LISTY A PUBLIKACE– jsou určené jak pro děti, tak pro dospělé, kteří se chtějí odlehčenou formou dozvědět zajímavosti z oboru zemědělství, myslivosti a lesnictví, rybářství nebo vodního hospodářství. Své znalosti si mohou ověřit také v badatelských listech.