Příběh zemědělství – Praha

Navštivte nás

Aktuální epidemická opatření platná v našem muzeu naleznete zde.

AKTUÁLNĚ: V pátek 2. 7.2021 bude od 10–13 hodin uzavřená střešní terasa. Prosíme, pokud se chcete na střešní terasu při své návštěvě podívat také, naplánujte si proto návštěvu muzea mimo tyto hodiny. Děkujeme za pochopení.

 

Nechte si vyprávět příběh – příběh našeho zemědělství, příběh o všem mezi zemí a talířem.

Hlavní budova Národního zemědělského muzea na Letné nabízí unikátní pohled na zemědělství a fenomény s ním spojené. Zatímco přízemí je určeno milovníkům zemědělské techniky (expozice Jede traktor), první patro nabízí pohled na přírodní zdroje, díky kterým si člověk od počátku zajišťoval sběrem a lovem obživu (expozice Myslivost a Rybářství). Druhé patro prezentuje zemědělství jako jeden z největších objevů lidstva (expozice Zemědělství, Voda v krajině). Třetí patro je věnováno stravování (expozice Gastronomie). Vše je završeno expozicí Život na střešní zahradě muzea. A žije i muzejní dvorek, kde najdete kozy, slepice, králíky, holuby a další domácí zvířata.

Každý rok hostí muzeum i řadu výstav souvisejících se zemědělstvím, probíhá zde mnoho akcí, od těch, které připomínají tradice (Letenské prase, masopust, Letenská husa a další) až po Bylinkový den nebo Myslivecké slavnosti.

Při tvorbě expozic a výstav myslíme i na děti – a ty se u nás rozhodně nenudí! V expozicích najdou řadu interaktivních prvků a aktivit určených speciálně pro ně, od kvízů nebo herních simulátorů až po šlapací traktůrky.

Základní vstupné do muzea činí 150 Kč, do 18 let vstup zdarma.   > ceník

Dětem do věku 15 let včetně bez doprovodu dospělé osoby je vstup do areálů NZM zakázán.  > návštěvnický řád

Letenská budova Národního zemědělského muzea je otevřena po celý rok každý den s výjimkou pondělí.

Pro bezbariérový vstup využijte prosím nájezdovou rampu z Kostelní ulice. > více informací

Drobné upomínkové předměty a publikace vydané Národním zemědělským muzeem zakoupíte v muzejním obchůdku v přízemí.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka Národní zemědělské muzeum Praha

 


Fotoalbum