Příběh zemědělství – Praha

workshop Hydroponické pěstování

Termín konání: 23. 9. 2023, 13:00–15:30

Hydroponická farma Urbanio

Přijďte si vyzkoušet pěstování rostlin hydroponicky! Že nevíte, co to znamená? V sobotu 23. září 2023 ve 13 hodin vám celý projekt představíme, a to v Národním zemědělském muzeu Praha v expozici Gastronomie.

​Součástí neformálního setkání bude i první osázení farmy, o které se postarají naši dětští návštěvníci ve spolupráci s robotem YuMi®, kterého zapůjčila společnost ABB.

Následovat budou dva workshopy pro děti od 13:30 a od 14:30 hodin, na nichž si děti budou moci pod vedením lektorů GreeenTech hydroponické pěstování samy vyzkoušet. Zároveň si jednu hydroponicky vypěstovanou rostlinu budou moci odnést domů. V průběhu akce proběhne také malý kuchařský workshop pod vedením Zuzany Dovhanyčové, která s dětmi připraví jídla studené kuchyně.

Rezervaci na workshop doporučujeme – kapacita je 10 osob. Akce je určena primárně pro děti od 5 let.

Co je hydroponické pěstování?

Při tomto způsobu pěstování se rostliny nesázejí do půdy, ale jsou ponořeny vo vodě, do které jsou přidány živiny. Ty jsou namíchané a doplňované přesně tak, jak je rostliny potřebují. Sazenice, které zde vyrostou, mají díky tomu krásnou barvu, vůni a jedlé rostliny, jako třeba salát nebo bylinky, samozřejmě i skvěle chutnají.

Hydroponická farma Urbanio

Pod tímto názvem byl exponát představen na světové výstavě Expo 2021 v Dubaji jako jeden z českých inovativních projektů. Díky řadě pokročilých technologií umožňujících kontrolu a automatizaci funkcí, jako je teplota, vlhkost, osvětlení nebo zavlažování, představuje hydroponická farma Urbanio především revoluční pěstební modul pro vnitřní prostory.

Autorem Urbania je společnost GreeenTech, partnerem projektu a dodavatelem technologií je společnost ABB.

GreeenTech ABB


On-line rezervace


Hydroponická farma Urbanio, expozice Gastronomie, NZM Praha