Příběh zemědělství – Praha

Den s Andersenem – čteme si v muzeu

Termín konání: 1. 4. 2022, 9:00–16:00

Den s Andersenem – čteme si v Národním zemědělském muzeu

Národní zemědělské muzeum se letos poprvé připojí k mezinárodní akci knihoven na podporu dětského čtenářství Noc s Andersenem, která se uskuteční v pátek 1. dubna na stovkách míst po celém světě. Děti sice v našem muzeu nebudou přespávat, ale po celý den pro ně máme připravený zajímavý program.

Právě na 1. duben připadá Den ptactva, budeme si proto číst z knih o ptácích. Malí herci z divadelního spolku Ty-já-tr dětem přiblíží Ezopovy bajky, přečtou ukázky z knihy Život není peříčko Ireny Gálové nebo pohádku O nenasytném vrabci z Petiškova Pohádkového dědečka. O ptácích si budeme také povídat. Poslechneme si, jak zpívají, namalujeme si spoustu obrázků, vyluštíme si hádanky a kvízy, budeme hlasovat o nejkrásnějšího ptáka Národního zemědělského muzea.  

Ve 3. foyer muzea si budete moci prohlédnout malou výstavu knih o ptácích, kterou doplní ornitologické exempláře z našeho muzea lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada. 

Program vznikl za podpory České ornitologické společnosti a ve spolupráci s Knihovnou Antonína Švehly.

Pro děti zdarma.

 

 Program

9:00–12:00 – školní skupiny (kapacita je již naplněna)

14:00–15:00 a15:00–16:00 – pro veřejnost (kapacita 15 dětí na 1 termín)

 

 Své místo si zarezervujte předem. 

Den s Andersenem

REZERVACE: Den s Andersenem – čteme si v muzeu

Vyberte termín, o který máte zájem
Vaše celé jméno
Počet přihlášených dětí
Věk dětí, které přihlašujete (oddělte čárkou)
Váš e-mail

Kliknutím na ODESLAT potvrzujete, že jste se seznámili s informacemi o zpracování osobních údajů. Souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů můžete kdykoli zrušit.