Příběh zemědělství – Praha

Laboratoř ticha

Laboratoř ticha

Laboratoř ticha umožňuje návštěvníkům díky moderním technologiím nahlédnout do buněčné úrovně lesního biotopu. Audiovizuální instalace byla do Národního zemědělského muzea přemístěna z českého pavilonu Světové výstavy EXPO 2015. 

Laboratoř ticha je do 31. 5. 2019 uzavřena, rekonstruujeme expozici. Děkujeme za pochopení.  

Tento multidimenzionální projekt, jehož realizátorem je Full Capacity, s.r.o., představuje živý les vsazený do futuristické laboratoře. 

Kromě živých rostlin a futuristických květníků jsou součástí instalace také interaktivní kamery, projekční plochy, mikrofony, automatizované systémy na zavlažování a klimatizaci. Projekt přímo reaguje na lidskou potřebu přítomnosti v přírodě.

Ticho léčí a přivádí nás od pouhého povrchu do hloubky věcí. Vnořte se do ticha, obklopte se tichem a otevřete se nevšednímu zážitku.

Laboratoř ticha najdete v druhém patře pražské budovy Národního zemědělského muzea za expozicí Myslivost.

 

Laboratoř ticha lze navštívit s lektorem nebo průvodcem – vypravěčem; doporučujeme spojit s další expozicí.  > více informací o lektorských programech

 

Děkujeme panu Mgr. Jiřímu Františkovi Potužníkovi, generálnímu komisaři za ČR na EXPO 2015, za významnou pomoc při prvotních jednáních a realizaci přesunu projektu.

Fotoalbum