Příběh zemědělství – Praha

Gastronomie

Dětská gastronomická herna, součást expozice Gastronomie v NZM Praha

Expozice Gastronomie je určena všem milovníkům jídla, dětem i profesionálům. Vaříme v muzeu, inspirujeme k lásce k řemeslu.

Dětská gastronomie

V dětské části expozice Gastronomie si mohou nejmenší návštěvníci muzea vyzkoušet nakupování, vaření a zacházení s potravinami a dozví se, proč je dobré kupovat místní produkty. Seznámí se s kuchyněmi našich babiček a prababiček, jež jsou vybaveny autentickými předměty z muzejní sbírky. Potraviny se tu děti naučí vnímat nejen zrakem, ale i dalšími smysly. A v neposlední řadě se dozví zásady správného stolování.

I když je dětská gastronomie určena především malým návštěvníkům muzea, své si v ní najdou i zvídaví a hraví dospělí.

Gastrostudio

Součástí expozice Gastronomie je i gastrostudio, profesionálně vybavená moderní kuchyň, kde mohou návštěvníci expozice sledovat přes skleněnou stěnu a na dvou obrazovkách dění uvnitř. Gastrostudio je tréninkovým místem Asociace kuchařů a cukrářů ČR, Národní tým se tu připravuje na mezinárodní klání, na nichž reprezentují naši republiku. Kulinářský institut Marie Sandtnerové pořádá v gastrostudiu kurzy vaření a tematické workshopy pod vedením špičkových kuchařů a cukrářů.

> více o kurzech vaření

 

V expozici Gastronomie nabízíme lektorský program pro děti z MŠ a ZŠ.  > více o lektorských programech

Expozici Gastronomie najdete ve třetím patře pražské budovy Národního zemědělského muzea.

expozice Gastronomie, Národní zemědělské muzeum Praha